Közel három hétig nem volt meleg víz a Komárom-Esztergom Vármegyei Szent Borbála Kórház pszichiátriai osztályán, ezért az ápolóknak különleges módszerekhez kellett folyamodniuk – írja a Válasz Online.
A cikk szerint az ápolók teakészítéshez használt, literes vízforralókban melegítettek vizet, azt beleöntötték a beteg ágya mellé helyezett lavórba, engedtek hozzá hideg vizet a csapból, majd átmosták a legszükségesebb testrészeket. A beszámoló szerint ez az áldatlan állapot az ápolókat és a betegeket is megviselte, az agresszívebb páciensek fenyegetőzni is kezdtek.
A Válasz Online november 6-án értesült a helyzetről és megkeresték a Belügyminisztériumot, amely az Országos Kórházi Főigazgatósághoz (OKFŐ) irányította őket, ahonnan három nap múlva a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatósághoz küldték tovább őket, bár addigra már az újság is megkereste a KEF-et, a kórházak műszaki üzemeltetéséért és karbantartásáért felelős intézményt. Választ azonban nem kaptak.
Válaszolt ugyanakkor a javítási munkákat végző, NER-közeli B+F Referencia Zrt., amely arról tájékoztatta a Válasz Online-t, hogy a kórházból október 30-án érkezett bejelentés a KEF-hez arról, hogy két épületben és a nővérszállón akadozik a melegvíz-ellátás. A B+N munkatársai gépészeti hibát állapítottak meg, amelyet az alkatrészek beszerzése után november 8-ra kijavítottak.
A lap megjegyzi ugyanakkor, hogy létezik még az ECOSTAT nevű régi, a hibák belső bejelentésére szolgáló rendszer, amely nem azonos azzal, amit a KEF használ. Ha a kórház előbb ezen küldött bejelentést a karbantartóknak, akkor elképzelhető, hogy volt csúszás, de a KEF felé irányuló írásos bejelentés 11 napos késését gy is nehéz magyarázni.