Határozatlan idejű sztrájk kezdődik december 7-én az Óbudai Gimnáziumban – értesült a 24.hu. „Az iskola sztrájkoló közössége ilyen módon szeretné kifejezni felháborodását, hogy hiába kérnek a szakszervezetek, a tanárok, a diákok, a szülők, az őket támogató szervezetek érdemi párbeszédet, szakmai egyeztetést már több mint egy éve, válaszként csak fenyegetések és kirúgások történnek”, indokolták az akciót. Hozzátették, hogy „elhibázott – vagy leginkább nem létező – oktatáspolitika a szakadékba taszítja Magyarország jövőjét”.
A Kőbányai Szent László Gimnáziumban csütörtök délelőtt kezdenek ülősztrájkba a diákok, a 444 cikke szerint pedig ugyanezen a napon a Brassó Utcai Általános Iskola munkatársai 35 fővel december 20-ig tartó sztrájkot indítanak.
A budapesti XIII. kerületi Németh László Gimnázium tucatnyi tanára ugyancsak polgári engedetlenségbe kezd csütörtökön. Mint közleményükben írták, akciójuk sem az iskolát felügyelő és irányító tankerület, sem pedig az iskola vezetősége felé nem irányul, hanem elsősorban a tanítványaik és a következő generációk érdekeit szem előtt tartva cselekszenek. „Kötelességünknek érezzük, hogy kiállásunkkal is felhívjuk a figyelmet alaptörvénybe foglalt jogainkra, valamint az oktatás kiemelt fontosságára” – írták közleményükben.
A debreceni Tóth Árpád Gimnázium tanára, Dorner Eszter kedden tartott határozott idejű polgári engedetlenséget, immár harmadjára – derül ki a 24.hu-hoz eljuttatott levélből. Ennek értelmében megtagadta az osztályfőnöki kötelességét és nem kísérte el az osztályát egy orvosi vizsgálatra, ezt előre jelezte is. A tiltakozásának egyik oka „az értelmetlenségig és nevetségességig korlátozott sztrájk helyett más utat választó kollégák jogtalan és aránytalan büntetése”. A tanár hozzátette, hogy vállalja a döntése következményeit és „az igazságérzet, a kötelességtudat, a tanítványaim és önmagam iránti szakmai és morális felelősség és a szolidaritás késztet arra, hogy így tiltakozzam a fennálló körülmények ellen”.