A veszprémi Lovassy László Gimnáziumban 32 pedagógus vesz részt a sztrájkban, ez a tantestület 57 százaléka, közölte a 24.hu-val Király Viktor, az iskola magyar nyelv és irodalom-etika szakos tanára. Mint írta: a polgári engedetlenségi akcióban is részt vettek, ahhoz a tantestület mintegy 70 százaléka, összesen 38 fő csatlakozott.
Túlnyomórészt nagyon pozitív tapasztalataink voltak, a szülőktől és a diákoktól is kaptunk megerősítő jelzéseket, illetve az öregdiákok is indítottak aláírásgyűjtést a támogatásunkra, amelyhez végül ezernél is többen csatlakoztak. Természetesen negatív visszajelzéseket is kaptunk, de egy ilyen helyzetben ez természetes
– fogalmazott. Egyúttal hozzátette, hogy náluk sem az iskolavezetés, sem a tankerület részéről nem próbálták meg jogellenes módszerekkel eltántorítani a pedagógusokat a részvételtől.
Azzal kapcsolatban, mit vár a mai sztrájktól, a pedagógus úgy vélekedett, hogy egyfelől nincsenek illúzióik atekintetben, hogy a sztrájk milyen közvetlen eredményre vezethet, „hiszen a fenntartó látványosan nem vesz tudomást az intézményeken végigsöprő tiltakozási hullámról”.
Az viszont már most fontos eredmény, hogy a tanártársadalom, ami egyébként borzasztóan heterogén, ennyire egységesen kiáll a közoktatásban uralkodó áldatlan állapotok rendezése érdekében. Azt várjuk, hogy a választások utáni, békésebb időszakban hangsúlyosan előkerül a közoktatás ügye, megtörténik a bérrendezés, de emellett a tartalmi-strukturális problémákról is érdemi párbeszéd indul
– jelezte. Király Viktor hozzátette: „Én magam akkor lennék elégedett, ha 10-15 év múlva Magyarországon egy korszerű, a diákokat a mai világ problémáira és kihívásaira felkészítő oktatási rendszer működne. Ez most nagyon távolinak tűnő cél, de ha nem hinnék, ha nem hinnénk benne, értelmetlen lenne bármiféle demonstrációt is tartanunk.”