Elbírálta az ügyészség az MTVA székházában december 16-án és 17-én történt események miatt tett feljelentéseket.
A Központi Nyomozó Főügyészség határozatában az áll:
Az országgyűlési képviselők az MTVA székházában nem hivatalos személyként jártak el, ugyanis hivatalos eljárást nem folytattak, hanem megjelenésükkel, mozgásukkal kezdetektől fogva az volt a céljuk, hogy a tüntetéshez kapcsolódva, politikai követelések beolvasásával a műsorrendet megzavarva az élő műsorokat megszakítsák.
Az ügyészség közölte:
A képviselők a rendbontó magatartásuk miatt velük szemben jogszerűen fellépő MTVA Fegyveres Biztonsági Őrség tagjainak eljárását akadályozták, azzal szemben tettlegesen ellenálltak. A felvételek azt igazolják, hogy a képviselők épületből történő eltávolítása jogszerűen történt.
Nem volt tehát alap arra, hogy a helyszínen tartózkodó rendőrök az ingatlanba bemenjenek és intézkedést kezdeményezzenek – tette hozzá az ügyészség.
Mindezek alapján az ügyészség szerint az országgyűlési képviselők sérelmére hivatalos személy elleni erőszak és más bűncselekmény sem valósult meg, ezért e körben a feljelentést az ügyészség elutasította.
Ellenzéki képviselők – az összes pártból – december 16-án este mentek be a köztévé Kunigunda utcai épületébe, egy öt pontból álló petíciót szerettek volna felolvasni, azonban nem jártak sikerrel. Másnap több erőszakos jelenet is volt az épületben, kidobták az épületből a független Szél Bernadettet és Hadházy Ákost, a DK-s Varju Lászlót pedig mentő vitte el, miután földre vitték a biztonsági őrök. Emiatt mindannyian feljelentést tettek, de így tett az MTVA is, amely szerint a képviselők megfélemlítették a munkavállalókat.