A Győri Ítélőtábla tárgyalja a darnózseli hentes ügyét, akit azzal vádolnak, hogy megölte feleségét, feldarabolta, maradványait pedig részben elégette, majd szétszórta. A nem mindennapi, brutális bűncselekmény kapcsán tavaly decemberben született ítélet a Tatabányai Törvényszéken: a férfit felmentették. Az elsőfokú bíróság szerint ugyanis nem sikerült bizonyítani, hogy a férj a tettes. Vélhetően kedden kihirdetik a másodfokú döntést.
A törvényszék első fokon a következőeket állapította meg: a most 46 éves férfi házassága 2011-re megromlott, a férfi azt hitte, hogy felesége megcsalja, emiatt rendszeresen vitatkoztak. A nő válni akart, és a tájékoztatásból kiderül – bár részleteket nem írnak – , hogy ekkoriban eljárás is folyt a rendőrségen a „vádlottal szemben a felesége sérelmére elkövetett bűncselekmény miatt”.
Az asszony 2012 júniusában elköltözött, lakást bérelt, azonban a gyerekek kérdésében, pontosabban, hogy kinél éljenek, nem tudtak megegyezni. Emiatt végül a nő úgy döntött, míg nem sikerül meghozniuk a végleges döntést, hazaköltözik.
2014. május 27-én reggel a gyógymasszőrként dolgozó nő munkába ment, utolsó páciensével nem sokkal este 8 óra előtt végzett. Ezután összekészülődött, hogy hazamenjen, de nem érkezett meg. Néhány perccel háromnegyed 10 előtt még elérhető volt, azután a telefonját kikapcsolták.
A felmentő ítéletet hozó bíróság szerint azonban nem így történt. Több eseményt is említenek a megelőző és a következő napokból. Eszerint:
- A férfi 2014. május 27-én délután 5 óra körül elment vásárolni a közeli városba, ahol este 9 óráig tartózkodott, de ismeretlen helyen. Ezalatt több hívást kapott, de nem fogadta azokat. A telefont végül nem sokkal háromnegyed 9 előtt felvette a fiának, majd elindult haza. Ellátta a gyerekeket, megvacsoráztak és este 10 óra körül lefeküdtek aludni.
- Éjfél körül azonban felkelt, és fél 2 körül a kocsijával az udvarukban álló füstölő elé tolatott, húst rakott bele, majd elindította, és egy órával később visszafeküdt aludni.
- Másnap a vádlott kórházba ment, mert sérült volt a keze, mint kiderült, csonttörést szenvedett. A sérülését még 26-án szerezte, csirkevágás közben megbotlott apja baromfiudvarában és a kezére esett.
Élő András a tavaly decemberi ítélethirdetéskor azt mondta, meg kellett vizsgálniuk, bizonyítható-e, hogy a férfi megtette a fent leírtakat. A bíró ismertetése szerint a halál okát a szakértők nem tudták megjelölni, emiatt az emberölést nem lehetett megállapítani, így a bíróság a vádlottnál
sem a bűnösségre, sem a cselekvőségre nem tudott következtetéseket levonni.
Kifejtette: azt nagy valószínűséggel meg lehet állapítani, hogy N-né K. Judit meghalt, ugyanis a darnózseli réten talált szív-,tüdő- és májdarabok feltehetőleg az ő maradványai. A DNS azonosítására szolgáló használati tárgyait a hatóság azonban a testvérétől szerezte be, a rokonok kizárására viszont más DNS-vizsgálatot nem végeztek. Az azonosság tehát nem bizonyítható kétséget kizáróan, és azt a vádlott terhére nem lehet figyelembe venni.
A bíró beszélt, hogy a vád a férfi és a nő mobiltelefonjának közös cellainformációival támasztotta alá, hogy miután a nő mosonmagyaróvári munkahelyéről eltűnt, N. János vitte őt az autó csomagtartójában Darnózselire és az éjjeli órákban feldarabolta. Szakértők szerint azonban a hívásokat nem fogadó mobiltelefon a mozgás kimutatására nem alkalmas, ezért ez az állítás is csak feltételezésként kezelhető.
A férfi előzetes letartóztatását megszüntették, és a bíró úgy döntött, hogy a 13 millió forintos bűnügyi költség az államot terheli.
Az ítélet ellen az ügyész jelentett be fellebbezést, kérte, hogy helyezzék hatályon kívül „a másodfokú eljárásban ki nem küszöbölhető megalapozatlanság miatt”, továbbá azért, mert álláspontja szerint az elsőfokú bíróság indokolási kötelezettségének oly mértékben nem tett eleget, hogy emiatt az ítélet felülbírálatra alkalmatlan. Kérte, hogy az ügyet a bíróság más tanácsa tárgyalja a megismételt eljárásban.
(Kiemelt fotó: police.hu)