A Fidesz eddig 13 alkalommal mondott nemet az ügynökakták nyilvánosságára.
Kovács Béla elhurcolásának napján emlékezünk a kommunizmus áldozataira. Nem csak a 300 ezer magyarra, hanem világszerte arra a 100 millió emberre is, akinek a gyilkos eszme vette el az életét. Emlékezünk azokra, akik meghaltak a diktaturában és azokra is, akiknek az életét megnyomorította a bolsevizmus. Fejet hajtunk a hősök előtt, akik harcoltak a kommunista terror ellen és azok előtt is, akik a mindennapokban, titokban, családjuk körében és kis közösségekben mondták ki az igazságot, nem adva fel a reményt, hogy egyszer véget ér az embertelen tömegterror rendszere.
Nem volt értelmetlen az áldozatok szenvedése az elmúlt száz évben, ha megteszünk mindent a múlt megismeréséért és levonjuk a következtetéseket. Az LMP azért küzd, hogy hozzák nyilvánosságra a bűnösök nevét, a rendszer működtetőit és becsüljük meg azokat, akiknek a gerincét nem roppantotta meg a kommunizmus. Ezért is – már 14. alkalommal – az LMP benyújtja az ügynökaktákkal kapcsolatos törvényjavaslatát a parlamentnek.
– írja Szél Bernadett és Hadházy Ákos, az LMP két társelnöke közleményében.
Népszavazás a paksi bővítésről
Szél Bernadett pénteken jelentette be, hogy országos népszavazást kezdeményeznek a paksi atomerőmű bővítéséről.
Azért nyújtják be a kérdést hamarosan a Nemzeti Választási Bizottsághoz, mert a paksi atomerőmű bővítése még az olimpiarendezésnél is kockázatosabb vállalkozás – közölte.
Az LMP kérdése úgy szól:
Egyetért-e Ön azzal, hogy a jelenleg üzemelő atomerőművi blokkok kapacitásánál nagyobb összesített áramtermelő kapacitással Magyarországon atomerőművek ne legyenek üzembe helyezhetőek?