Kádár Judit, Fuzik Zsolt ügyvédje sem megerősíteni, sem cáfolni nem akarta, hogy valóban léteznek-e azok a sajtóhírekben említett hang- és képfelvételek, amelyeket állítólag ügyfele készíthetett a BKV gyanús ügyeiben érkező politikai kérésekről. Azt viszont hangsúlyozta, hogy azok létének vagy nemlétének „semmi köze nincs, és nem is lehet” az ügyhöz.
Az ügyvéd kitért arra is, hogy jelenleg semmilyen nyomozati cselekmény nem zajlik védence ügyében, ők viszont időpontot kértek az illetékes ügyésztől, hogy Fuzik Zsolt teljes körű vallomást tehessen.
Az ügyvéd úgy fogalmazott, hogy a BKV volt informatikai igazgatója ellen „nincs, és nem is lehet semmilyen bizonyíték az ügyben”. Felhívta a figyelmet, hogy az őrizetbe vételt követően ők tettek bizonyítási indítványt, amelynek során Fuzik Zsoltot szembesítették volna az ügy érintettjeivel, de erre nem került sor.
Megjegyezte, a rendőrség sem vonta kétségbe, hogy valós értéket képvisel az az úgynevezett szerződésnyilvántartó rendszerprogram, amelyre 28 millió forintos szerződést kötött a BKV. Hozzátette, hogy ügyfelének a program elkészítéséről szóló pályázat során sem döntési, sem aláírási jogköre nem volt.
Az ügyet ismertetve azt mondta, hogy miután a programra valóban igény volt, ezért a BKV jogi osztályának kérésére – Kocsis István vezérigazgató jóváhagyásával – a cég műszaki vezérigazgatóságának közbeszerzési csoportja írta ki a pályázatot.
A BKV Szegeden bujkált volt informatikai igazgatóját február 4-én a Repülőtéri Rendőr Igazgatóság nyomozói fogták el.