Belföld

Kövér a kormány hibáiról, Orbán ügynökmúltjáról és vejéről

kövér lászló (kövér lászló)
kövér lászló (kövér lászló)

A házelnök a Fidesz népszerűségvesztéséről, a kormány tévedéseiről és az ügynökvádról is beszél a Heti Válaszban.

Kövér László elismeri, támogatóik egy része most nem igazán tudhatja, merre tart a Fidesz. A kormány 2014-es győzelmei után „új fejezet nyitása helyett, ott folytatta, ahol abbahagyta”, az eredményeit se mondja el jól, kevesebbet kellene tévednie és meg kellene értenie, mit akarnak az embernek.

A Fidesz népszerűségvesztését a házelnök egyrészt az olyan értelmetlen felvetésekkel is magyarázza, mint a kötelező drogteszt, de azt is elismeri, hogy a támogatottságra hatással lehetnek Mészáros Lőrinc és a kormányfő vejének ügyei.

„Minden döntéssel el kell számolni, elsősorban annak, aki meghozta – különösen, ha közpénzről van szó. Leginkább azért, hogy a kormány ellenfelei ne alakíthassanak ki olyan közhangulatot, amely az egyébként valós alapot nélkülöző hecckampányukra is fogékonnyá válik. Ezt azoknak is szem előtt kell tartaniuk, akiket a miniszterelnök környezetéhez szoktak sorolni.”

A Fidesz választmányi elnöke az Orbán-Simicska háborúról azt mondja, „a pénz és a hatalom komoly kihívás minden személyiség számára”. A Fidesz egykori legfontosabb gazdasági háttérembere – szerinte – azok közé tartozik, akik azt hiszik, annyi eszük van, mint amennyi pénzük. „Az anyagi erő senkit sem jogosít fel arra, hogy demokratikusan választott politikusokat, kormányokat próbáljon meg a saját érdekében befolyásolni. Simicska Lajos a mezőgazdasági, útépítő és médiavállalkozásait érő sérelmek miatt döntött a bosszú mellett. Különben nincs belháború a jobboldalon: a miniszterelnököt célzó teljesen abszurd ügynökvádjával Simicska Lajos ezen politikai közösségen kívül került.”

Kövér László – aki sokáig a Fidesz titkosszolgálati szakértője volt – elismeri, hiba volt egy egykori III/II-est belügyi államtitkárnak kinevezni. Szerinte lehetetlen lezárni a múltat úgy, hogy mindenkiről mindent tudjunk, de furcsállja, hogy mindig a politikusokról esik csak szó, soha senki nem kötelezte átvilágításra azokat a gazdasági szereplőket, akiknek a „befolyása jóval nagyobb egy miniszternél”. További részletek a Heti Válaszban.   

Ajánlott videó

Olvasói sztorik