A 27,8 milliárd forintos forgalomban valamennyi vezető részvény gyengült, pedig a Richter és az OTP rekordot ért el napközben, a Magyar Telekom részvényei sem voltak öt éve ilyen drágák. A BUMIX 16,34 ponttal 1751,22 pontra esett.
Farkas Róbert, a Magyar Takarékbank Rt. üzletkötője beszámolt arról, hogy kora délutánig rekordokat döntögetett a piac, ám Veres János pénzügyminiszter költségvetési hiánnyal kapcsolatos bejelentése “brutális fordulatot hozott”. A módosított költségvetési hiánycél felnyitotta a piac szemét, hogy a gazdaság az elkövetkező években nem úgy fog festeni, mint ahogy ezt eddig hinni lehetett – mutatott rá az üzletkötő, hozzátéve: szinte minden papírnál az eladás lett jellemző, főként a bankpapírok árfolyamai estek.
Legkevésbé a Richtert érintette a “zuhanás”, hiszen a pénzügyminiszteri bejelentés hatására erősödő dollár jó a gyógyszeriparnak – mondta Farkas Róbert. Megjegyezte, hogy ennek ellenére az Egis azért veszített értékéből.
Az üzletkötő szerint Veres János bejelentése hosszú távon is negatívan befolyásolja a piaci folyamatokat. Kölkedi István, a Buda-Cash Brókerház Rt. üzletkötője ezzel szemben úgy látja, hogy a bejelentés hatása valószínűleg nem gyűrűzik át még az elkövetkező napokra sem.
Az OTP-részvények ára 200 forinttal 8430 forintra csökkent, 9,5 milliárd forintos forgalomban. Napközben a papír ára elérte a 8790 forintot is, ami az eddigi legmagasabb kötésár.
A Richter árfolyama 495 forinttal volt alacsonyabb, mint kedden záráskor, a papír záráskor 37 500 forintot ért, napközben új történelmi csúcsra, 38 400 forintra is emelkedett papír ára. A gyógyszergyártó részvényeivel 3 milliárd forint értékben kereskedtek. Az Egis 663 millió forint forgalomban 18 695 forintos árfolyamon zárt, ami 255 forinttal kevesebb a keddinél.
A Mol árfolyama 445 forinttal 22 605 forintra esett, az olajipari cég részvényeinek forgalma 8,2 milliárd forint volt.
A Magyar Telekom árfolyama 12 forinttal 1070 forintra csökkent, forgalma 4,2 milliárd forint volt.