Az okosórák megjelenése nem hozott olyan hatalmas áttörést, mint mondjuk az okostelefonos világban az első iPhone: oké, tudjuk, hogy vannak okosórák, de azért az utcán még cswk elvétve látunk embereket, akik ilyesmit hordanak. Mindenesetre a Casio úgy gondolja, hogy a saját megoldása sikeres lehet a felhasználók között, bár a cég által bemutatott Smart Outdoor Watch WSD-F10 inkább a klasszikus kinézetet kedvelők számára lehet vonzó, pont azoknak, akik a nem túlzottan óra kinézetű kütyüket inkább egy drága viccnek tartják.
A Casio eszköze robusztus megjelenésű, ugyanakkor jól bírja a mostoha körülményeket, és simán merülhetünk vele 50 méteres mélységig, miközben méri a nyomást, a gyorsulást, és még iránytű is van az Androidos eszközben, ezekből pedig egyértelműen látszik, hogy nem a hipsztersapkában és zakóban, belvárosban kávézgató személyeknek lett kitalálva.
Az 1,32 hüvelykes 320×300-as felbontású kijelző kétrétegű, ami azt jelenti, hogy az LCD működhet monokróm üzemmódban is, amikor csupán az időt mutatja, és ilyenkor akár egy hónapig is bírja töltés nélkül. A teljes, színes üzemmódban azonban egy halom információt nézhetünk meg, mint amilyen a magasság, légnyomás, iránytű, ilyen-olyan grafikonok, a napkelte és napnyugta időpontja, a saját tevékenységünkkel kapcsolatos információk (megtett távolság, sebesség, stb). Az eszközök közti váltogatás kesztyűben sem ütközik akadályokba, mivel a WSD-F10 oldalain a klasszikus órákhoz hasonlóan ott vannak a megszokott nyomógombok, pont úgy, mint gyermekkorunk Casio kvarcóráin.
Érdemes azonban tudni, hogy ez az okosóra lényegesen nagyobb, mint a legtöbb konkurens terméke, de a klasszikus kinézet miatt nagyon szimpatikus azoknak, akik kedvelik a retro életérzést, és nem lehet panaszunk a színkínálatra sem, mivel van fekete, narancs, vörös, és katonai zöld.
A Casio saját szoftvere mellett az órán előre telepítve találjuk az egyik legjobb, futóknak szánt alkalmazást, ami a RunKeeper, de van ViewRange és MyRadar is, ezekből pedig – ha eddig nem lett volna világos – egyértelműen kiderül, hogy a japán gyártó futóknak, túrázóknak szánja az eszközt, bár ha több napra elhúzunk sátorozni a vadon mélyére, akkor az akkumulátor szűk keresztmetszet lehet, amennyiben sűrűn használjuk az okosfunkciókat.
Végezetül beszélni kell az áráról is, hiszen a bevezetőben azt említettük, hogy nem olcsó a Smart Outdoor Watch, ez pedig a gyakorlatban azt jelenti, hogy 500 dolláros áron kerülhet forgalomba a márciusi japán, és áprilisi nemzetközi megjelenéskor.