ITALY, Rome: Roma player Francesco Totti kicks the ball down the field during the game between Roma and Bologna at the Olympic Stadium in Rome, Italy on April 11, 2016. The Italian Serie A match resulted in a draw of 1-1 between. Goals were scored by Roma's Mohamed Salah and Bologna's Luca Rossettini. - silvia loré

Gólpasszal tért vissza Francesco Totti

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 04. 12. 07:36

Fontos pontokat veszítettek a Farkasok.

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 32. fordulójának zárómérkőzésén a harmadik helyen álló AS Roma a tizenharmadik Bologna együttesét fogadta. A hazaik hatalmas fölényben játszottak, sorra alakították ki a helyzeteket, lőtték egy lesgólt is, majd jött a hidegzuhany.

A 25. percben Juan Zuniga szabadrúgása után Luca Rossettini nagyon szép fejes góllal megszerezte a vezetést a vendégeknek (0-1).

A szünetben cserére szánta el magát a Roma mestere, Luciano Spalletti. Pályára küldte Francesco Tottit. A klub 39 éves legendája február 21. óta csak 14 percet játszott a bajnokságban. Azon a hűvös vasárnap délelőttön ugyanis összeveszett az edzőjével, mondván nem tiszteli őt eléggé. Spalletti berágott és nem félt hazazavarni az együttesnél 24. szezonját töltő ikont.

A csere bejött, Totti ugyanis öt perccel a becserélése után gólpasszt adott Mohamed Salah-nak (1-1).

A döntetlen azt jelenti, hogy a Farkasok hátránya már hat pont a második Napoli mögött, míg a negyedik Intert féltucat ponttal előzik meg.