Kézi-Eb: legjobbjuk nélkül is megszerezték az ötödik helyet a románok

Mivel Románia és Németország is a harmadik helyen végzett középdöntős csoportjában, így ez a két válogatott játszhatott az ötödik helyért a svédországi női kézilabda Európa-bajnokságon.

A göteborgi helyosztó előtt a románok kapitánya, Ambros Martín legjobbját, Cristina Neagut nem nevezte a mérkőzésre, akárcsak a rutinos kapust, Paula Ungureanut.

A találkozón végig fej-fej mellett haladt a két csapat, a félidőben 11-11 volt az állás. A legnagyobb különbség három találat volt a felek között, a második félidő elején a románok vezettek 15-12-re.

A németek visszajöttek, sőt az utolsó fél percben, 22-22-nél a győzelemért támadhattak, de elvesztették a labdát, Cristina Zamfir pedig lerohanásból eredményes volt, mellyel Románia 23-22-re nyert, így ötödik lett.

Az utolsó gólnál történt a csúnya ütközés Zamfir és a németek kapusa, Clara Woltering között. Nagy volt az ijedtség, a román játékos végül saját lábán hagyta el a pályán, viszont a német hálóőrt hordágyon vitték le.