A szakértő szerint az emberiség a közeljövőben még nem tudja létrehozni ezt az eszközt, ugyanakkor egy napon, amennyiben a technológia már elég fejlett lesz, megalkothatunk egy ilyen gyorsan száguldó rakétát.
Espen Gaarder Haug, a Norvég Egyetem Élettudományi Karának kvantitatív pénzügyi szakembere szerint korunk fizikájának matematikája sokban hasonlít az általa használt matematikához. Ezen gondolatból kiindulva Haug úgy gondolta, érdemes lenne új szemszögből megvizsgálni a fotonrakéta elkészítésének valószínűségét.
A szakember munkájában azokat az adatokat használta fel, melyekkel az eddigi fotonmeghajtáshoz kapcsolódó projektek is dolgoztak.
Bár egy közel fénysebességgel száguldó rakéta lehetetlen elképzelésnek tűnhet, alapvetően nem mond ellent a fizika törvényeinek.
Haug szerint egészen addig, amíg egyetlen alapvető részecske sem képes a fénynél gyorsabban utazni, ez lehet az űreszközök sebességének felső korlátja. A szakember természetesen egyértelművé tette, hogy az emberiségnek még rengeteg időre van szüksége egy ilyen jármű megalkotásához. A fotonok hasznosításához ugyanis a Nagy Hadronütköztetőnél is erősebb részecskegyorsítóra lesz szükség.
Ez pedig azt jelenti, hogy a közeljövőben még nem fogjuk 5 perc alatt elérni a Marsot. A fizika és a technológia fejlődésével azonban egy nap talán tényleg elérhető közelségbe kerülnek a Naprendszer égitestjei.