A 2015-ös évre mindössze 1,6 százalékos inflációt lőtt be a kormány, tehát ennyi lesz a nyugdíjemelés. Ha jövőre kiderül, hogy alábecsülték a számot, novemberben korrigálnak.
A kormány az inflációkövetés jegyében 1,8 százalékkal emeli jövőre a nyugdíjakat. Ami azt jelenti, a postás csak éppen hogy egy kicsivel hoz majd több pénzt jövőre, mint az idén.