Az amerikai elnök és az iraki miniszterelnök megállapodott, hogy az USA katonái 2022 januárjától már csak tanácsadókként maradnak jelen a közel-keleti országban, a harcoló feladataik megszűnnek.
A Pegasus-ügy a Közel-Keleten is hullámokat ver, a hírek szerint Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emírségek iraki állami vezetőket és politikusokat hallgathatott le. Izraeli szoftverrel.
A tartományi kormányzó megpróbálta letagadni a történteket, de olyan súlyos a helyzet, hogy az energaiügyi minisztérium bizottságot küldött a térségbe.