Magyarországon változtattak a létminimum-számítás módszertanán, ennek ellenére a visegrádi csoport tagjai közül továbbra is a legrosszabb helyen állunk az Eurostat szerint.
A szorongások egy új szintjét ültette el a koronavírus-járvány a magyar társadalomban, de azért nem lehet azt mondani, hogy határozottan pesszimisták lennénk – derül ki a Policy Solutions és a Friedrich-Ebert-Stiftung friss kutatásából, amelyben azt vizsgálták, hogy mitől félünk.
A vendéglátóhelyek bezárásával több tízezer ember maradt munkahely nélkül. Mára a megélhetéssel együtt sokan a reményüket is elvesztették, hogy egyszer minden rendbe jön. Napról napra növekszik a feszültség és az elkeseredés.