Az Ebola-járvány miatt nem játszhatja le hazai pályán a soron következő Afrikai Nemzetek Kupája-selejtezőjét az elefántcsontparti labdarúgó-válogatott.
Nigériában két újabb betegről derült ki, hogy Ebola-vírussal fertőzöttek, de az Írországban elhunyt Afrikából nemrégiben hazatért férfinál kizárták a vírust.
Felesleges a Mórahalmon bevezetett óvintézkedés a menekültekkel szemben. A határrendészet és az ÁNTSZ is azt mondja: jelen pillanatban nem kell tartani az Afrikában terjedő járványtól idehaza.
Nem javasolják az Ebola-vírussal sújtott nyugat-afrikai országokba történő utazást, hozzátéve, a vírussal való fertőződés kockázata még azoknál az embereknél is nagyon alacsony, akik az érintett területen élnek vagy oda utaznak.
Marokkóban lép pályára pályaválasztóként a guineai labdarúgó-válogatott az Afrikai Nemzetek Kupája selejtezőjében az országot sújtó Ebola-járvány miatt.