Újabb három csoportban fejeződtek be a küzdelmek a labdarúgó-világbajnokságon. Az I csoportban Norvégia és Franciaország küzdött az elsőségért, végül a legutóbbi ezüstérmes simán verte tartalékosan kiálló ellenfelét. A H csoportban Spanyolország egy potyagóllal ejtette ki Uruguayt, a csoport második helyét a Zöld-foki szigetek válogatottja csípte meg, amely a 32 között Argentínával találkozik majd. A hajnali meccsek lüktető, élvezetes focit hoztak, Belgium végül megnyerte a csoportját, de Egyiptom is örülhet.
Élő
Ousmane Dembele három gólt szerzett.
Az Opta adatai szerint történelmet írt a szenegáliak támadója, Iliman Ndiaye az Irak elleni meccsen, igaz, elég speciális kritériumrendszer alapján dolgoztak a szakemberek, amikor eredményt hirdettek.
Az elveszített EL-döntő után a Roma edzője, José Mourinho több vitatott esetet is felrótt Anthony Taylor játékvezetőnek, akit a Puskás Aréna garázsában is kiosztott káromkodva. Az áltakunk megkérdezett Bede Ferenc szerint Taylor védhető döntéseket hozott, ugyanakkor elgondolkodtató, hogy a bíró által válaszott út teljesen reménytelennek tűnt az indulatok megfékezésére.
Sok sárga lap, rengeteg szabálytalanság, ápolás és fetrengés, hatalmas feszültség, kevés foci, ez volt a Sevilla-Roma Európa Liga-döntő. A Roma Dybala révén vezetett, majd egy öngóllal egyenlített a Sevilla. A hosszabbítást gyakorlatilag felesleges volt lejátszani, a tizenegyeseknél az a Montiel döntött, aki a vb-fináléban is a győztes büntetőt lőtte.
2023. 05. 31. 20:53
Olvasói sztorik