Hatalmasat bukott, át is hajtottak a lábán, mégis megnyerte összetettben a körversenyt

Annak ellenére is Orluis Aular nyerte a horvát országúti kerékpáros körversenyt, hogy elképesztően nagyot esett a vasárnapi záró szakasz végén.

Az utolsó 200 méteren az összetettet és az etapot is vezető venezuelai elveszítette az uralmát a kerékpár felett, óriásit bukott, ráadásul arccal érkezett a betonra. Ha ez nem lett volna elég, a mögötte érkező bringás még a bokáján is áthajtott.

Aular végül vérző állal és törött kerékpárral ért célba és a történtek ellenére megőrizte első helyét. A versenyen magyar érdekeltség is volt, a 23 éves Fetter Erik 24. helyen ért célba és összetettben a kilencedik helyen zárt.