Meccslabdát rontott, dühében fejen találta a bírót a teniszező

Ben STANSALL / AFP
Meglepő módon esett ki Marc Polmans a sanghaji ATP-torna selejtezőjéből: az ausztrál teniszező 7:6, 6:6-os állásnál, meccslabdát rontott, mire dühében belebikázott egyet a labdába, ami pont a játékvezető fejét találta el. Polmanst azonnal diszkvalifikálták.

Nagy botrány történt a sanghaji ATP-torna selejtezőjének második fordulójában. Az ausztrál Marc Polmans – aki az első körben az orosz Alibek Kahmazovot verte – az olasz Stefano Napolitano ellen lépett pályára, és az első szettet nagy csatában, rövidítésben 7:6-ra megnyerte.

A második játszmában már 5:2-re is vezetett, ám az olasz feltámadt, és végül rövidítésig jutott. Ott 6-5-nél Polmans mérkőzéslabdához jutott, ám röptéje a hálóban landolt. Ekkor dühében beleütött a labdába, ami fejbe találta a mérkőzés vezetőjét.

Bár a helyzet véletlen volt, csak egyféleképpen végződhetett: a játékvezető diszkvalifikálta a világranglista 140. helyén álló sportolót, így Napolitano automatikusan továbbjutott.

Ráadásul a kizárás miatt Polmans elbukta a megnyert pénzdíjat és a világranglista-pontokat is.