Kajak-kenu: Kopasz Bálint figyelmeztető verést kapott

Az olimpiai bajnoki címre is esélyesnek kikiáltott győri kajakos, csak annak örülhet a szegedi világkupa K1-1000 méteres döntői után, hogy másfél éve jó jósnak bizonyult, illetve hogy tokióig 68 nap van még hátra.

A 24.hu 2019 szeptemberében közölt nagyinterjút Kopasz Bálinttal, aki egy hónappal korábban a szegedi világbajnokságon szerzett aranyérmet a klasszikus K1-1000 méteren. A világbajnoki címével egyszersmind a tokiói olimpia első számú aranyvárományosává előlépő kajakost arról is kérdeztük, lát-e olyan fiatal üstököst, akin már látszik, hogy nagy versenyző lesz, beleszólhat az olimpiai érmek elosztásába.

Jacob Schopf 20 éves, az idei a német válogatót jó idővel nyerte egyesben és nagyon erősnek tűnik. Össze is rakták Max Hoff-fal, akivel kettesben 1000 méteren világbajnokok lettek Szegeden

– válaszolta a győriek akkor még csak 21, ma már 23 éves reménysége.

Az interjú felvétele után Kopasz Bálint elutazott Tokióba, ahol az előolimpián legyőzte a németet. Mindez azért érdekes, mert az olimpia egy évet csúszott, így Schopfnak egy évvel több ideje maradt beleerősödni a nemzetközi mezőnybe. Úgy tűnik, a német nem aludta át a vírushelyzetet,  mert a szegedi világkupa szombati döntői alkalmával nagyon simán legyőzte a nála két évvel idősebb Kopaszt. De nem csak őt, hanem a szám két másik specialistáját, világbajnokát, a cseh Josef Dostalt, és a portugál Fernando Pimentát is.