Meghalt egy súlyos alultápláltságban szenvedő kínai egyetemista, aki annyira szegény volt, hogy nem jutott megfelelő mennyiségű élelemhez, írja a CNN.
A 24 éves Wu Huayan az ország déli részén található Tongren városának egyik kórházában veszítette életét hétfőn, de halálának pontos okát nem közölték.
Testvére szellemi fogyatékos, emiatt a nő rendkívül takarékos életmódot folytatott, hogy maradjon pénzük a megsegítésére.
A Beijing Youth Daily című kormánylap cikke szerint Wu sohasem reggelizett, és csak chilis rizst fogyasztott, amit otthon készített el. Ezt az étrendet akkor kezdte el, amikor beiratkozott az egyetemre.
Wu októberben került kórházba, miután a lábai megdagadtak. Orvosai szerint a szívbillentyűje súlyosan károsodott, emiatt műteni kellett, az operáció pedig 200 ezer jüanba, átszámítva körülbelül 8 millió forintba került.
A nő halála hatalmas visszhangot váltott ki Kínában, és sokan megkérdőjelezték, az állam miért nem tett többet a megmentése érdekében.
Hszi Jinping kínai államfő 2015-ben jelentette be arra vonatkozó tervét, hogy megszünteti a szegénységet az országban és egy mérsékelte virágzó társadalmat építenek ki 2020 végére.
Kína a világ második legjobban fejlődő gazdasága, de ez azzal járt, hogy hatalmas az egyenlőtlenség a nagyvárosok és a vidéki lakosok életszínvonala között.
2018 végén 16.6 millió ember élt mélyszegénységben Kínában. Nekik havi 2300 jüanból, kevesebb mint 100 ezer forintból kellett akkoriban megélniük.