Jakab Péter először 23,1 fokot, egy nappal később 21,5 fokot mért az ülésteremben, pedig szerinte a Parlament helyett az iskolákat kellene fűteni, ahol csak 18 fok lehet. A kormány a tantermeket ellenőrzi, én a Parlamentet – írta a független képviselő, a Nép Pártján Mozgalom vezetője. A Facebook-oldalára feltöltött videóban Jakab Péter azt mondta, hogy finoman szólva is visszás, hogy eközben a diákok pokrócban ülnek az iskolában.
Az RTL Híradónak azt mondta Jakab Péter,
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvője, Nagy Erzsébet szerint jobb lenne, ha az iskolában is legalább ilyen meleg lenne. Az Országgyűlés hivatala jelezte: a vonatkozó jogszabályok szerint 18 fokos átlaghőmérsékletet biztosítanak. Ezt felfűtési és lehűtési ciklusok időzítésével érik el. A hőmérsékletet folyamatosan mérik, a ciklusok ennek megfelelően szabályozzák.
Az ülésterem hőmérsékletét nyilván befolyásolhatja az a tényező is, hogy egy légtérben hány ember tartózkodik
– tették hozzá, ami persze nemcsak a hatalmas épületre, hanem egy iskolai osztályteremre is érvényes. A kormányrendelet szerint a 18 fokos szabály a középiskolákra érvényes. Az Országgyűlés Hivatala korábban éppen az rtl.hu-nak jelezte, abban bíznak, a takarékoskodási intézkedések, mint például a 18 fokos szabály miatt a fűtésszámla nem a gáz árával arányosan nő majd, mert a spórolást az őszi és a tavaszi ülésszak közötti szünet érdemben nem segíti.
A felhasznált gázmennyiség nem függ szignifikánsan attól, hogy az Országgyűlés ülésezik vagy sem. Az a külső hőmérséklettől, az épületen belül elvárt hőmérséklettől, a földgáz árától és a munkanapok számától függ elsősorban
– írták akkor.