A Hetek című lapnak adott interjút Novák Katalin, a beszélgetés szövege pedig a saját honlapjára is felkerült. A beszélgetés egyik központi témája az LMBTQ-embereket érintő jogi változtatások voltak, ezzel kapcsolatban Novák úgy fogalmazott:
Magyarországon homoszexuális párok eddig sem fogadhattak örökbe törvényesen gyermekeket. Ezért ezeket a párokat mi nem lehetetlenítettük el, egyszerűen bezártunk egy jogi kiskaput. Sőt, a baloldal által 2009-ben meghozott jogszabály mondta ki ezt először: ők ugyanis az azonos nemű párok számára ugyan biztosították a bejegyzett élettársi kapcsolat lehetőségét, ugyanakkor az örökbefogadást nem tették lehetővé számukra. Ezen mi azóta nem változtattunk.
Mint ismert, a kormány egy új törvénymódosítási javaslata szerint egy gyermeket – a rokonok és a szülő házastársa általi örökbefogadás kivételével – csak házastársak fogadhatnának örökbe, az indoklás szerint azért, mert „a házasságok jóval tartósabbak, mint az élettársi kapcsolatok”.
Az örökbefogadás szabályozásánál is a gyermekek érdekeit tartjuk szem előtt, ezért ha lehetőség nyílik arra, hogy házaspárokhoz kerüljenek, akkor ezt biztosítani lehet, de ha ez nem sikerül, akkor egyedülálló is örökbefogadhat. Rosszindulatú hangulatkeltés azt mondani, hogy megbélyegeznénk az egyedülálló szülőket. Éppen ellenkezőleg: a lehető legtöbb eszközzel igyekszünk nekik is segíteni, hiszen emberfeletti munkát végeznek, amikor kettő helyett egyedül állnak helyt nap mint nap
— mondta el a beszélgetésben Novák Katalin.
A Meseország mindenkié című könnyvvel kapcsolatban úgy fogalmazott: semmilyen szexuális propagandának nincs helye az óvodában és az iskolában.
Nem véletlen az a mondás, hogy valaki azt sem tudja, fiú-e vagy lány. Ez azt jelenti, hogy a legbiztosabb pont sincs meg az ember életében, teljesen elveszettnek érzi magát. Ha a gyerekeket megfosztjuk attól a bizonyosságtól, hogy ő fiú vagy lány, azzal ártunk nekik. Hogy felnőttként a szexuális identitása kit milyen cselekvésre késztet, az mindenkinek a magánügye. A gyerekeket meg kell védeni attól, hogy propagandaeszközként használják őket, a szülők is ezt várják tőlünk.
Kiemelt kép: MTI/Soós Lajos