Az Oktatói Hálózat, csatlakozva a Civil Közoktatási platformhoz 5 pontban fogalmazta meg a felsőoktatás megújítását célzó öt pontját.
Az OH nyitott, befogadó, a társadalmi mobilitást elősegítő felsőoktatást követel. Mint írják, Magyarországnak hosszú távon is be kell tartania a diplomások arányára vonatkozó európai vállalását. Vissza kell vonni egyes szakok diszkriminációját, fizetőssé tételét.
Az OH szerint vissza kell állítani az egyetemek autonómiáját, meg kell szüntetni a kancellár és a konzisztórium intézményét. Az oktatók minősítéséhez szakmailag megalapozott, új szempontokat dolgoznának ki.
Elégedetlenek az oktatásfinanszírozással is, meglátásuk szerint az oktatás költségvetési támogatását fel kell emelni legalább a GDP 6%-áig, ezen belül a felsőoktatásét 1%-ig.
Követelik, hogy az oktatók, kutatók és az őket segítő dolgozók fizetése minden kategóriában érje el legalább a visegrádi országok átlagát.
Társadalmi párbeszédet sürgetnek: követelik, hogy a felsőoktatás és a kutatás feltételeit meghatározó minden kérdésben legyen szava az érintettek szakmai és érdekvédelmi szervezeteinek.
A Tanítanék Mozgalom március 15-ére hirdetett demonstrációt, melyhez az Oktatói Hálózat is csatlakozott.