Jackson Fall úgy döntött, hogy próbára teszi a GPT-4 chatbotot. Adott neki jó pár utasítás mellett 100 dollárt azzal a felszólítással, hogy csináljon ebből az összegből minél többet.
Ő ehhez „emberi összekötőkén” működik közre azzal a kikötéssel, hogy kétkezi munkát nem végez. Arra volt ugyanis végeredményében kíváncsi, a mesterséges intelligencia sikeressé tud-e tenni egy online vállalkozást.
Nem sokkal később létrejött a Green Gadget Guru oldal, amely környezetbarát és fenntartható életmóddal kapcsolatos termékeket lehet promotálni és értékelni. A .com domain kicsit drágább volt, mint a költségvetésük, de úgy tűnik megérte.
Megkérte a GPT-4 parancsai alapján a DALL-E képeket alkotó mesterséges intelligenciát arra, hogy készítsen el nekik egy logót is, míg Fall is csinált egy másikat (egyébként ilyenekkel foglalkozik egy rendes munkanapon). A két megoldás egészen hasonló lett.
Here's the first logo it generated, and here's what I came up with in Illustrator.
I tried to stay as close to the generated concept as possible. pic.twitter.com/TzdtOU3YpH
— Jackson Greathouse Fall (@jacksonfall) March 15, 2023
A chatbot mondta el azt is, hogyan nézzen ki a weblap, majd hogy mi legyen az első cikkük:
10 környezetbarát konyhai eszköz, ami szükséges a fenntartható főzéshez
Our first piece of content: 10 Must-Have Eco-Friendly Kitchen Gadgets for Sustainable Cooking!
Easy enough. We need products and a cover image. From Midjourney, we got this banger: pic.twitter.com/TN9qKj0swk
— Jackson Greathouse Fall (@jacksonfall) March 15, 2023
A cikk borítóképét szintén a GPT-4 utasításai által készült el, míg a cikket is a chatbot írta, tényleg olyan termékeket sorol fel benne, amik valóban léteznek.
Úgyhogy megvolt a honlap az első cikkel, így a marketing felé fordultak, a mesterséges intelligencia azt ajánlotta, hogy „pontosan 40 dollárt” költsenek el hirdetésre a Facebookon és az Instagramon.
Nem is akarnak több befektetőt, hacsak nem állnak elő nagyon kedvező feltételekkel.