Belföld

A Jókai utcai házomlás áldozata: A legfontosabb, hogy egyszer újra lábra álljak és sétálhassak néhány métert

Farkas Norbert / 24.hu
Farkas Norbert / 24.hu

Tóth Nikolett élete 2022 nyarán változott meg teljesen, a 27 esztendős táncművész sokáig élet-halál között lebegett, hogy aztán – a legkritikusabb időszakon túljutva – szembesüljön a ténnyel: innentől kezdve kiszolgáltatva, kerekesszékben élhet tovább – írta a Blikk.

A balettművész a lapnak elmondta, hogy „mindössze foszlányok, bevillanó emlékképek maradtak meg benne” benne a balesetről és az azt követő időszakól. – Az eleje teljesen kiesett. Még arra sem emlékszem, hogy aznap felkeltem és elindultam valahová. Azt is csak később mesélték, hogy az orvosok szinte semmi esélyt nem adtak arra, hogy életben maradok. Aztán édesanyámnak, aki nap mint nap az ágyam mellett ült, miközben én kómában feküdtem, azt mondták: ha magamhoz is térek, számoljon azzal, hogy súlyos agykárosodást szenvedtem. Anyu nem hitt ebben, folyton azt ismételgette, minden rendben lesz, Istenem segíts, minden rendben lesz! Arra sem emlékszem, amit már a pszichológusom mesélt, hogy amikor magamhoz tértem, s közölték velem, hogy a gerincem olyan súlyosan sérült, amitől egy életre lebénultam, sírógörcsöt kaptam.

Egyetlen dolog járt a fejemben, ahogy kezdett kitisztulni körülöttem a világ: valahogy meggyógyulni, visszakapni a korábbi életemet. Ma is így gondolom.

Eltelt nagyjából másfél év, és én mindent megcsinálok, amit az orvosok kérnek tőlem. Szedem a gyógyszereket, megyek a kezelésekre. Illetve visznek, akik épp ráérnek. S talán ez a legszörnyűbb az egészben, a kiszolgáltatottság. El kellett adnunk a VI. kerületi, harmadik emeleti lakásunkat, amit annyira szerettünk anyuval. Most Zuglóban élünk egy nagyon drága albérletben, de itt legalább tudok közlekedni a kerekesszékkel. Anyu nem vezet, én ugye, nem tudok, de most mégis veszünk egy hatmillió forint értékű autót, amelyben elfér hátul az én kis kerekesszékem…”

Az autót a barátok által létrehozott, Niki megsegítését szolgáló alapítvány pénzéből tudták megvenni. – Édesanyám otthon dolgozik, én az Operettszínház tagjaként táppénzen vagyok. Hálás vagyok a színháznak, mert nem engedte el a kezem, odafigyel rám – mondta Tóth Nikolett.

– Harcolok, sokszor jókedvűen, máskor elszántan. Sokan kérdezik tőlem, nincs-e bennem düh, amiért ilyen helyzetbe kerültem. Erre mindig azt mondom: nem szabad az energiát pazarolni ilyesmire. Az élet nem véletlenül állított ilyen feladat elé, ebben biztos vagyok. Erősnek érzem magam.

Az más kérdés, hogy hiába telt el másfél év a baleset óta, még mindig nem fejeződött be a rendőrségi nyomozás, még mindig nincs felelős. Az ügyvédemmel most kártérítési pert indítunk egy vállalkozó ellen.

– nyilatkozta a Blikknek. Nikolett a baleset idején menyasszony volt, a súlyos balesetet követő rehabilitáció közepette szakított a vőlegényével. „Lehet még gyermekem, nem mondtam le az anyaságról és a szerelemről sem. De most a legfontosabb – a kártérítésnél, a pénznél is fontosabb –, hogy egyszer újra lábra álljak és sétálhassak néhány métert. Legalább néhány métert…”

A Jókai utcában történt tragédia kapcsán korábban a rendőrség közölte, hogy építészt, statikust, és orvosszakértőt is bevontak a nyomozásba. Az omlás magával sodort négy erkélyt is. A lezúduló törmelékektől az Operettszínház táncművésze koponyasérülést, gerincsérülést és komoly belső sérüléseket, két férfi és egy másik nő pedig könnyű sérüléseket szenvedett.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik