Ezek kierőszakolják maguknak, hogy egyszer csak majd ugyanúgy kezeljük a fidesz szavazót, mint hajdanán a nyilas suhancokat, vagy az AVH-st. Meg fogják csinálni, hogy a köznép úgy is bánjon majd el velük.
Ezt írta Czutor Zoltán egy Facebook-kommentjében. Bayer Zsolt a blogján válaszul azt írta, amíg a zenész akasztgatni kezd,
marad a kérdés, hogy mit csináljunk vele? Szeressük jobbá, vagy verjük agyon? Nagy dilemma ez, barátaim…
Czutor Zoltán feljelentést tett. A Népszavának most azt mondja, a posztja alatti kommentjeiben rögtön világossá tette, mire gondol. Eszébe sem jutott, hogy így kiforgatják a szavait. Fogalmazhatott volna pontosabban, de azt komolyan gondolja, hogy előbb-utóbb a gyűlölködés visszaüt. Szerinte beláthatatlan következményei lehetnek a népharagnak, amikor már mindenkinek lesz olyan szerette, ismerőse, akit nemtelenül mocskolnak.
Művészként nagyobb a felelőssége, amikor megszólal, ezért nem is marad csendben, ha ártatlanokat bántanak, igazságtalanságot lát.
Az ókori görögöknél azt a felnőtt szavazópolgárt, aki nem volt hajlandó véleményt nyilvánítani a város, a polisz ügyeiben, tehát a politikában, idiótának hívták. Ha nem is idiotizmus, de rettenetes felelőtlenség csendben maradni egy olyan világban, ahol harsognak az ordas eszmék, és ezeket a legkomolyabb kommunikációs apparátus támogatja minden eszközzel.
Politikai támadás miatt most először tett feljelentést. A határpont a „verjük agyon” volt. Szerinte Bayer Zsolttal egy asztalnál simán megbeszélhetnék a történteket, de nem tartja valószínűnek, hogy a Fidesz-alapító publicistában lenne ilyen szándék.
A közbeszéd eldurvulása, a trágárság, a rágalmazás mára a tévés vitaműsorok sajátja lett, ami szerinte a
a pánik jele. Ha tényleg meggyőződésük lenne, hogy megvan a kényelmes többségük, akkor elegánsan, végtelen nyugalommal hátradőlnének és mértéktartóan beszélnének harc helyett.
Nem kell nagyon visszamenni az időben a történelmi példáért annak megértéséhez, hogy Orbán Viktor is azért beszél harcról, hogy az aggódó embereknek legyen igényük a vaskezű vezetőre.
Mára az egyetlen országos könnyűzenei rádióban, ami az állami rádió része, évek óta senki nem jelenhet meg a zenéjével, aki egy kicsit is ellenzéki. Ő nem pártok, hanem értékek mellett kötelezi el magát, hiszen egy párt, ahogy a Fidesz is, homlokegyenest megváltoztathatja az általa képviselt értékeket. Keresztényi megfontolásból kicsit baloldali, kicsit liberális és konzervatív is.
Az Artisjus támogatásáról azt mondja, vérzik a szíve a háttéremberekért, de ők nem is pályázhattak az alapítványnál, amit pontosan tud Majka is. Czutor úgy tudja, a könnyűzenei szakmának szánt kormányzati mentőcsomagról a szakmai szervezetekkel nem egyeztetnek, a pénz fölött a Demeter Szilárd vezette Petőfi Irodalmi Múzeum diszponál.
A zenekara és a kiadó is pályázott. Úgy véli, ha kapnak támogatást, akkor a politikai preferencia nem játszott szerepet. Ha nem, akkor „pofára ment az osztogatás”. Ő fellépés nélkül három-négy hónapot kihúz. Ezzel nagyon jól áll zenészkollégái között. Az első meghívást augusztus 20-ára kapták. Szerinte a koronavírus-járvány miatti korlátozások legsúlyosabban az előadó- és alkotóművészeket érintik, mert azok az események valósulhatnak meg utoljára, amelyekből ők élnek.
Kiemelt kép: Bielik István / 24.hu