A Népszavának Jakab Péter elárulja, noha a Jobbik korábban egy pártok fölött álló, integratív személyt akart miniszterelnök-jelöltnek, tárgyaltak is többekkel, de civil karrierjét egyikük sem merte feladni. Szerinte jól áll az ellenzéki miniszterelnök-jelöltek közt, népszerűsége növekedése a Jobbikot is magával húzza.
Pártja az elmúlt időben jelentősen erősödött, főleg a kisvárosban, a falun élők, a középfokú végzettségűek, a fiatalok, a kiskeresetűek, kisnyugdíjasok között, ráadásul nem más ellenzéki pártok rovására.
Negyedév alatt sikerült 250 ezer új szavazót bevonzani a kormányváltók mögé.
Mivel a Fidesz és az ellenzék tábora is elég stabil, az nyer 2022-ben, amelyik a kettő közötti apatikus réteget meg tudja szólítani.
Az ellenzéki miniszterelnök-jelöltek nem vetélytársai, hanem szövetségesei, együttműködésük fő hozadékának azt tartja, hogy nem legyőzni, hanem kiegészíteni akarják egymást. Szerinte őt leginkább Karácsony Gergely tudná. Jakab Péter azt mondja, mindent megtett, hogy a Jobbik megszabaduljon szélsőjobboldali múltjától. Pártelnökként világossá tette, minden szélsőségességet elutasítanak. Keresztényszociális nemzeti néppártként határozzák meg magukat.
Nem azért szólalok fel a melósok érdekében, mert baloldali vagyok, hanem azért, mert keresztény.
El tudja képzelni, hogy a Jobbikot a 2022-es választások után felvegyék az Európai Néppártba.
Vannak diplomáciai közeledések, és ezek nem egyoldalúak.
A Jobbik megerősödését azzal magyarázza, hogy 2020 óta egészen más politikát folytatnak, nem szimbolikus, ideológiai kérdésekkel, hanem az emberek valós problémáival foglalkoznak.
A Fideszben nincs önkontroll
A parlamentben igyekszik erőt felmutatni, csak azokat tiszteli, akik kiérdemlik, de a vele szemben ülők az Országgyűlésben
semmilyen tiszteletet nem érdemelnek, mert tönkretették az országot.
Büszke arra, hogy a Jobbik képessé vált kompromisszumot kötni az ellenzéki pártokkal, óriási hibának tartja, hogy 2018-ban nem ezt tették. Neki sem volt könnyű, de mára természetes, hogy a DK és a Jobbik egymás jelöltjét támogatja.
Úgy látja, az ellenzéknek egyszerű többséggel is felül kell vizsgálnia minden jogszabályt, ami a hatalom kizárólagosságát szolgálja, mert az még a jelenlegi Alaptörvénnyel is ellentétes.
Ha csak egyszerű többségünk lesz, akkor sem fogunk megijedni attól, hogy a jogot addig faragjuk, amíg igazság nem válik belőle.
A parlamentben Kövér Lászlótól kapott rekordbüntetéséről azt mondja, a házelnök
viselkedése magáról a rendszerről állít ki szegénységi bizonyítványt. Ott tartunk, hogy a házelnök tízmilliós bírságot szabhat ki a »ficsúr« szó elhangzása miatt. Ha ez ellen én fellebbezni szeretnék, akkor a fideszes többségű Országgyűléshez fordulhatok, amelynek elnöke ugyanaz, aki a büntetést kiszabta. Finoman szólva is sérül a hatalmi ágak szétválasztásának elve.
Szerinte a fehérorosz útra léptünk. A Fidesz rendszerében nincs önkontroll, így a még 20 évre tervező Orbán Viktornak megálljt kell parancsolni, mert sajátjai közül senki nem mondja a szemébe, hogy útja nem Európába vezet.