A napenergiával működő jármű 6500 kilométert tesz meg Görögországtól Portugáliáig, európai nagyvárosok, köztük Budapest érintésével. Egyetlen jármű sem tett még meg ilyen hatalmas távolságot üzemanyag felhasználása nélkül. A Nuna 2 melynek tervezői és megépítői holland diákok, a legmodernebb technológia felhasználásával, a lehető leggazdaságosabb utazási formáról ad ízelítőt.
Világelső napautó
2003 októberében a Nuna 2 bizonyságot tett a megújuló energiaforrások létjogosultságáról, amikor a World Solar Challenge keretében 97 km/h átlagsebességgel átszelte az ausztrál sivatagot. A verseny nyerteseként a Nuna 2 a világ leggyorsabb napautója címmel lett kitüntetve. A jármű konstrukciója lehetővé teszi, hogy a lehető legkisebb energiafelhasználás mellett, a lehető legnagyobb mennyiségű napenergiát gyűjtse be; önsúlya épp ezért igen kicsi, és áramvonalas formája mellett, az űrtechnikában kifejlesztett legmodernebb napelemekkel lett felszerelve.
A Nuna 2-t szokatlan forma és a három kerék teszi különlegessé. A holland hatóságok ezért úgy határoztak, hogy ezt az egyedülálló járművet különleges rendszámtáblával látják el. A rendszámtábla segítségével lehetővé válik a Nuna 2 számára két kísérőjárművel a közutakon való közlekedés.
A kísérőjárművek, melyek az Európai körút során együtt utaznak a napautóval, hibrid autók lévén szintén fenntartható működtetésűek. Ezekben a motor mellett egy elektronikus „motor” is helyet kapott. Az elektronikus motor energiát gyűjt be, melyet egy akkumulátorban tárol. A hibrid autók a csapat tagjait és a felszerelést szállítva maguk is jó példái a fenntartható működtetésű autók mindennapi használatának lehetőségére.
A Nuna 2 május 31-én érkezik hazánkba. Benzin Light néven nagyszabású családi nap várja az érdeklődőket a Budapesti Műszaki Egyetem előtti parkolóban.