Élő Foci
Felcsút, 2017. augusztus 3.
Ezekiel Henty, a Videoton FC (k) és Igor Lewczuk, a francia FC-Girondins Bordeaux (b) játékosa a labdarúgó Európa Liga-selejtezõ harmadik fordulójában játszott visszavágó mérkõzésen a felcsúti Pancho Arénában 2017. augusztus 3-án.
MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Európa Liga: csoda, a Videoton kiverte a Bordeaux-t!

Frissítve: 2017. 08. 04. 06:172017. 08. 03. 18:46

Az első perctől uralta a Videoton a Bordeaux elleni EL-visszavágót Felcsúton. A fehérváriak nagyon fegyelmezetten, okosan, bátran futballoztak a 2016-2017-es francia bajnokságban a hatodik helyen végző ellenfél ellen. Néhol kicsit fizikális volt a találkozó, sok volt a szabálytalanság, de a második félidőben a nagy iramot már valóban szép megoldások is övezték.

Ehhez viszont kellett az első félidő vége előtt pár másodperccel Stopira gyönyörű fejes gólja, amely után a franciáknak sem volt már kényelmes az állás.

Két piros lap is tarkította a találkozót, de az eredmény már a második 45+7 percben nem változott, a magyar csapat óriási sikert ért el. Már csak egy lépés hiányzik ahhoz, hogy ismét legyen magyar csapat egy európai kupa csoportkörében.

Európa-liga-selejtező, 3. forduló, második mérkőzés:

2017.08.03, 19.00. Felcsút, Pancho Aréna
Videoton-Girondins Bordeaux 1-0 (1-0)
Játékvezető: Dingert C. (GER)
Összeállítások:
Videoton: Kovács – Nego-Fiola-Juhász-Stopira – Suljic (Tamás)-Varga-Pátkai-Szolnoki – Scepovic (Lazovic)-Henty (Szabó)
Girondins Bordeaux: Costic – Gajic-Toulalan-Lewczuk-Sabaly – Plasil (Touré)-Vada (Mendy)-Sankhare – Kamano-Laborde-Malcom
Gól: Stopira (45+4)
Sárga lap: Szolnoki (7), Fiola (23), Varga (60), Pátkai (82), Juhász (83), Lazovic (89); Sabaly (41), Plasil (49)
Piros lap:
Varga (69); Sabaly (46)

Előzmények

Az első mérkőzést nagy csapatában a Bordeaux nyerte 2-1-re hazai pályán – ott, ahol tavaly júniusban a magyar válogatott 2-0-ra verte Ausztriát az Európa-bajnokságon. Mivel a Videoton új stadionja még nincs készen, az előző körhöz hasonlóan Felcsúton, a Pancho Arénában rendezik a visszavágót.

Hírfolyam 0 új
20:31

PIROS LAP

Ennyit az emberelőnyről, pokoli utolsó 20 perc jön: Varga József mehet hamarabb zuhanyozni, miután – magas láb után – szájon rúgta ellenfelét, és megkapta második sárgáját. Az elsőről lemaradtunk, de azt pár perccel korábban lerántásért kapta.

20:28

68. perc

Tudom, hogy úgy tűnik, mintha csak Hentyt ekézném, de ez nem igaz. Most is ő volt az, aki egy nagyszerű egyéni megmozdulás után egyedül vezethette a labdát a kapusra, mellette két csapattársa is jött, ő erre kapura lő, de gólt nem szerez. Ajtó-ablak, ismét.

20:26

65. perc

Fokozatosan növeli az ütemet a Bordeaux, nagyon figyelni kell. A csereként beállt Mendy kerül helyzetbe, de a lefordulás után nem tudja bevágni a labdát 5 méterről – keresztbe lövi, bedobás, Videoton.

20:20

60. perc

A Bordeaux elkezdett hajrázni, de a Videoton nagyon jól állja a sarat. Kiegyensúlyozott a meccs, mindkét csapatnak vannak lehetőségei, de szerencsénkre inkább a francia kapu előtt van történés.

20:14

55. perc

Láthatóan felgyorsult a meccs, jönnek a franciák is, már nem lehet kényelmeskedni.

20:11

50. perc

Ha (Thierry) Henry lett volna ott, gól, de a Vidiben Henty játszik, aki viszont csúnyán mellé lő egy ajtó-ablak helyzetet. A félidő első öt percét ismét a fehérváriak kezdték jól, a 49. percben Plasil is besárgul.

20:09

46. perc - PIROS LAP!

Sabaly kapja meg lerántásért a második sárgáját a második félidő első percében, gól- és emberelőnyben a Videoton!

20:06

CSERE

A második játékrész előtt változás a hazaiaknál Scepovic nem tudja folytatni a játékot, helyette Danko Lazovic érkezik.

19:53

FÉLIDŐ

Nahát, bárcsak a jóslásért is kapnék honort, de hát nem így működik. Csak jó szájízzel megyünk pihenni, Stopira gyönyörű fejes gólját még mutogatni fogják – főleg akkor, ha az továbbjutást ér.

19:49

VEZET A VIDEOTON!

A négyperces hosszabbítást a Vidi uralta, a játék folyamatosan a bordeaux-iak tizenhatosánál zajlott. A 49. percben Suljic fantasztikus szögletét Stopira bolintotta be, vezet a Fehérvár, és továbbjutásra áll!

19:45

44. perc

A nigériai Henty cselezgetett, kavargatott a franciák térfelén, amire azt mondta a kommentátor, látszik, jóban van a labdával. Henty ezt meghallhatta, mert a cselezgetésből kitörve gondolt egyet, és forgatni próbált a másik oldalra, de bedobásra vágta a lasztit. A kommentátor elnézést kért, Hentyt nem tudjuk.

19:41

40. perc

Hosszabbítással együtt öt perc van hátra az első félidőből, most kellene a nagy hajrá, csak hogy jó szájízzel menjünk pihenni. Ja, és végre megvan az első francia sárgás, Sabaly. Ideje volt.

19:36

37. perc

Aha, csak altatnak a franciák! Laborde fejelt két méterről keresztbe, és nem a kapuba, köszönjük szépen. Azért megállt az emberben az ütő, közel volt a vég.

19:34

35. perc

Hát, az elmúlt 15-20 perc nem a világ legizgalmasabb 15-20 perc volt, kedves olvasók. Türelemjáték az egész. A Vidinek egy gól kell, tudja ezt mindkét csapat. Na, de ha majd jön az a találat, felpörögnek az események.

19:23

24. perc

Henty vágja kapura jó 20-ról, pattogós volt, veszélyes volt. Szép volt.

19:22

22. perc

Mi van? Mi? Mi? – kérdezi Fiola ékes magyarsággal a sporttársat, amikor a német szabadrúgást ad a franciáknak. Valóban véleménye volt a helyzet.

19:18

20. perc

Nem a sanszok, a szép megmozdulások, inkább a fránya hibák és a szabálytalanságok uralják most a meccset. A franciák okosan lassítani próbálják az ütemet, a kontráikra viszont nagyon kell figyelni. A Malcom vezette bordeaux-i támadóegység igen veszélyes.

19:14

15. perc

Az erős kezdést felváltotta a kemény mezőnymunka.

19:10

10. perc

Megérkezett a meccsbe a francia csapat is, összességében az első 10 perc kiegyenlített volt. Megvolt az első lehetőségük is, Malcom lőtt a magyar kapu mellé.