Barcelona's French defender Jeremy Mathieu (R) vies with Juventus' forward from Colombia Juan Cuadrado as Barcelona's coach Luis Enrique (L) looks on during the UEFA Champions League quarter final first leg football match Juventus vs Barcelona, on April 11, 2017 at the Juventus stadium in Turin.  / AFP PHOTO / GIUSEPPE CACACE

BL: Luis Enrique úgy érzi, edzőként kudarcot vallott

2017. 04. 12. 08:10

Kedd este, a Borussia Dortmund csapatbusza ellen elkövetett robbantások árnyékában azért rendeztek még egy Bajnokok Ligája mérkőzést, nem is akármilyent. A Juventus hazai pályán kiütötte a régi önmagát kereső Barcelonát (3-0), úgy, hogy míg katalán oldalon Lionel Messi csak vergődött, a hazai siker fő letéteményese egy másik argentin támadó, Paulo Dybala volt.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!

A 23 éves csatárt nem sikerült semlegesíteniük a Barcelona védőknek és ezt Dybala a 7. és a 22. percben egy -egy zseniális villanással büntette.

Gyerekként hasonló pillanatok megéléséről álmodtam, boldoggá tesz, hogy most ez megvalósult. Remekül futballoztunk, aminek köszönhetően igen jó eredménnyel megyünk a Camp Nouba. Nem kényelmesedhetünk bele a visszavágóba. Tudjuk, az nem lesz egyszerű feladat, de meg kell próbáljuk kapott gól nélkül átvészelni a mérkőzést. Nagyszerű a csapatunk, rengeteg az önbizalmunk és megcsinálhatjuk

– fogalmazott boldogan az est hőse, Dybala.

A mérkőzés a szokásos mederben zajlott, a Barcelona birtokolta többet a labdát (68:32), passzolt többet (538-205-), de olyan ötlettelenül futballoztak, hogy hiába lőttek 16-szor kapura, gól képtelenek voltak szerezni. Megjegyzendő, ahhoz, hogy a Barcelona a Luis Enrique érában egymást követő idegenbeli BL-meccsen először vereséget szenvedjen kellett Gianluigi Buffon egy-két emberfeletti bravúrja is.

Az első félidő Párizsra emlékeztetett, kifejezetten gyengén, tehetetlenül játszottunk. Ha 45 percet oda ajándékozol egy Juventus szintű csapatnak, ez a végeredmény. A második félidőben hiába játszottunk jobban, bekaptuk a harmadik gólt és az végképp megpecsételte a meccset. Még csak szerencsénk sem volt. Általánosságban elmondható, az edző mindent elkövet, hogy felkészítse és segítse csapatát a győzelem elérésében. Ebben a kérdésben kedd este egyértelmű kudarcot vallottam. A visszavágóig kielemezzük a hibákat, tanulunk belőle, mert egyértelmű sokat kell javulnunk, hogy talpra álljunk és megfordítsuk a párharcot. Most talán nem kerültünk annyira padlóra, mint Párizsban, de tény, hogy ismét egy magas hegyet kell megmásznunk

– értékelt szomorúan Luis Enrique, a Barcelona edzője.

Ez a Juventusnál töltött három évem legnagyobb eredménye. Mindenki kivette a részét a sikerből, hozzátette a maga szerepét a csapatszintű védekezéshez, élesek voltunk és mindannyiunk közül kiemelkedett Dybala. Ez az első lépés az elődöntő felé, de ezt el kell felejteni, mert a második mérkőzés teljesen más lesz. Nem is tudom megmondani, mekkora az esélyünk a továbbjutásra. Barcelonában is gólokat akarunk szerezni.

– értékelt a hazai oldalról Massimiliano Allegri edző.

Szó, mi szó, hatalmas csoda lenne, ha a Barcelona a hihetetlen PSG-fordítás után még egyszer hasonlóan a padlóról állna fel. Lévén, hogy legutóbb hatalmas játékvezetői segítséget is kaptak, és most nem egy támadó, hanem inkább a védekezésre és a kontrákra építő csapat az ellenfél, mi semmi esélyt nem adunk arra, hogy Messiék idén ott legyenek az elődöntőben.