Djokovic egy nagy vereség után jelentette be, hogy Agassi lesz az edzője

2017. 05. 21. 19:30

A férfiaknál a német Alexander Zverev nyerte meg a római salakpályás tenisztornát, miután a döntőben két szettben diadalmaskodott a volt világelső Novak Djokovic felett.

A 83 perces vasárnapi finálé első szettjének nyitányán a német játékos rögtön elvette szerb ellenfele szervajátékát, amelynek köszönhetően a folytatásban szettelőnyhöz jutott. A második játszmában Alexander Zverevnek 1:1 után jött össze az újabb brék, majd 5:3-as előnyénél a következő. Utóbbi egyben a mérkőzés végét is jelentette.

A 20 éves német teniszező – aki mostani pozícióján várhatóan hét helyet javítva hétfőtől a tizedik lesz az ATP-világranglistán – pályafutása negyedik tornagyőzelmét aratta, idén München és Montpellier után a harmadikat.

Djokovic a veresége után bejelentette, hogy Andre Agassi lesz az edzője. Hozzátette, hogy egyelőre nem hosszú távú együttműködésről van szó és Agassi várhatóan nem is marad a francia fővárosban az egész torna idejére. (Fotó: Europress/NurPhoto/Giuseppe Maffia)

Eredmény – döntő, férfiak (5,4 millió euró összdíjazás)

A. Zverev (német, 16.)-Djokovic (szerb, 2.) 6:4, 6:3