Az orvostudomány és a technológia fejlődésének köszönhetően napjainkra eljutottunk odáig, hogy évtizedekkel tovább élhetünk egészségben, mint néhányszáz évvel ezelőtt. Életkorunk határainak kitolása folyamatosan a kutatók szeme előtt lebeg: folyamatosan kísérleteznek olyan gyógymódokkal és szerekkel, amelyek ezt célozzák. Dr. Andrew Steele bioinformatikus nemrégiben megjelent Ageless (Kortalan) című könyvében pedig azt állítja, hogy egy új típusú gyógyszernek köszönhetően megvalósíthatóvá válhat, hogy az emberek jóval tovább éljenek, mint 100 év – írja a BGR.
A brit kutató szerint egyes szenolitikus gyógyszerek ugyanis képesek lehetnek az emberi élettartam meghosszabbítására. Ez a terület olyan gyógyszerek létrehozásán dolgozik, amelyek kiiktatják a szöveteket romboló sejteket. A tudósok ezeket öregedő sejteknek nevezik, amelyek sajátossága, hogy életünk során leállnak az osztódással. Amikor ez megtörténik, olyan vegyületek szabadulnak fel, amelyek felgyorsítják az öregedési folyamatot. Ha azonban a szenolitikus gyógyszerek képesek lennének elpusztítani ezeket a sejteket, akkor megállítanák a vegyületek a felszabadulását.
A gyógyszerek 2020-as, egereken történő tesztelése ígéretes eredményeket hozott: javultak az állatok fizikai funkciói, meghosszabbodott az élettartamuk, és egészségesebbek voltak. Mivel az egerek és az emberek génjeinek működése nagyon hasonló, sokan úgy vélik, hogy az emberi élettartamot is hasonló módon lehetne növelni. Dr. Steele szerint az ezen a kutatási területen létrehozott gyógyszerek akár 200 évre is növelhetik az emberi élettartamot. A brit kutató megkérdőjelezhető módon azt is hozzátette, hogy sem fizikai, sem biológiai okot nem lát arra, hogy felső határt szabjon az emberi élet hosszának.