A polgármester szerint a momentumosok érdemi indokok nélkül blokkolják a javaslatait. Az alpolgármesterék szerint viszont Kovács azt várja tőlük, hogy feltétel nélkül támogassák a terveit.
A XII. kerületi polgármester már azt sem tartja szerencsésnek, hogy „úgy volt társelnök két évig, hogy semmi ideje nem maradt a pártra a polgármesterkedés mellett".
Vadász Gábor szerint Kovács Gergely bűnbakot csinál a momentumos képviselőkből, a polgármester szerint érdemi indok nélkül blokkolják a Hegyvidék zöldítését.
Az eljárás a kutyapárt feljelentésére indult annak kiderítésére, hogy a hegyvidéki önkormányzat alkalmazottja jogszerűen takarított-e éveken át a XII. kerület volt polgármesterének házában.
D. T. a gyanú szerint sajátjaként kezelte az önkormányzat pénzét, amin például erotikus könyveket, benzines láncfűrészt, WC-tartályt és tortákat is vett.