A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) közleménye szerint a következő napokban tartósan extrém melegre kell számítani, amely fizikailag és mentálisan is megterheli a szervezetet.
Mintegy húsz ember fulladt vízbe Franciaországban a hétvége óta, miután a hőhullám elől menekülve sokan felügyelet nélküli fürdőhelyeken kerestek enyhülést.
Nem csak Magyarországra érkezett meg a tartós kánikula: Európa-szerte esernyőkkel és szökőkutakban fürdéssel igyekeznek az emberek felvenni a harcot az olykor 40 fok feletti maximumokkal.