Hamarosan a külföldiek is közvetlenül vásárolhatnak a Gazprom vállalat részvényeiből, miután az orosz gázmonopólium elnyeli az állami Rosneft olajcéget, s ezáltal az állami részesedés többségire hízik a világ legnagyobb gáztermelőjében a Vlagyimir Putyin elnök által jóváhagyott kormányterv értelmében.
2004. 09. 14. 14:46