A híradás szerint több ezren álltak sorban, hogy olyan jegyekhez jussanak, amelyekkel a szeparatista donyecki vezetés ígérete szerint megkapják nyugdíjukat. A türelmetlen emberek között verekedés tört ki. Egy szemtanú az egyik közösségi hírportálon azt írta, hogy a dulakodás közben többen – köztük bottal járó idős nők – leestek a lépcsőn, ki a fejét, ki a térdét ütötte be. A sérültek ellátására mentők érkeztek a helyszínre.
Más szemtanúk is beszámoltak ehhez hasonló esetekről a város több kerületéből. Egy nyugdíjas nőnek – mint elmondta – sikerült feliratkoznia a jegyért Horlivka kalinyini kerületében, ő lett kereken az ötezredik a sorban. A helybeliek elmesélték, hogy a sorban álló nyugdíjasok káromkodtak, tülekedtek. Öt mentőautó érkezett az egyik jegyosztó helyhez, mert a tolongásban több idős ember rosszul lett.
Közben a TSZN ukrán televízió híradójában arról közölt tudósítást, hogy a szakadárok által megszállt Donyec-medencei településeken kezdenek lázadozni az ott lakók a szeparatista vezetés ellen, követelik tőlük a szociális juttatások kifizetését.
A Donyeck megyei Torezben a helybeli lakosok lezártak egy utat és meg akartak rohamozni egy bankfiókot, ahol azt ígérték nekik, hogy fejenként ötszáz hirvnyát (egy hrivnya körülbelül 16 forint) fizetnek ki nekik. Kiderült, hogy a pénzintézetben egyáltalán nem volt pénz.
Krasznopartizanszk településen asszonyok követeltek magyarázatot a helyi szakadár parancsnoktól a szociális kifizetések elmaradására, válaszul a férfi kalasnyikovos fegyveresekkel kergette el őket.
Arszenyij Jacenyuk miniszterelnök november 5-én jelentette be, hogy a kormány átmenetileg leállítja az oroszbarát szakadárok által megszállva tartott területek állami költségvetésből történő támogatását és a szociális ellátások átutalását. Ez egyben azt is jelenti, hogy az ukrán állam felfüggeszti a nyugdíjak kifizetését. A megszállt területen élők december 1-jéig kaptak haladékot arra, hogy bejelentkezzenek olyan lakcímre, amely az ukrán állami szervek irányítása alatti területen található, hogy oda folyósíthassák számukra a nyugellátást. Az, aki ezt nem teszi meg, elmaradt nyugdíját csak azután kapja meg, miután a kormányerők visszaállították az ellenőrzést a településükön.
A miniszterelnök a döntést azzal indokolta, hogy a szakadárok által ellenőrzött területeken az állami támogatások és juttatások nem jutnak el a helyi lakosokhoz, hanem “bűnözők”, az önhatalmúlag kikiáltott “népköztársaságok” vezetői teszik rá a kezüket. “A kormány pedig nem hajlandó szélhámosokat és terroristákat szponzorálni” – szögezte le Jacenyuk.