Nagyvilág

Sínai-támadás: jól vannak a magyarok

sinai (sinai)
sinai (sinai)

Normalizálódott a helyzet a Sínai-félszigeti táborban.

Ismét nyugodt a helyzet a Multinacionális Erők és Megfigyelők Békefenntartó Missziójának (MFO) egyiptomi táborában, amelyet az iszlámellenes amerikai amatőr film miatt feldühödött beduinok támadtak meg pénteken – közölték a Honvédelmi Minisztériumnál.

Pénteken kora délután mintegy 30-40 fegyveres beduin jelent az MFO el-Gora táborának bejáratánál, hogy ott tiltakozzanak a Mohamed prófétát gyalázó A muszlimok ártatlansága című amerikai film ellen. A beduinok kövekkel és Molotov-koktélokkal dobálták meg az egyik őrtornyot, illetve két kézigránátot is elhajítottak, amelyekkel megsebesítettek két kolumbiai katonát. A táborban szolgálatot tejesítő magyar katonáknak, illetve rendőröknek nem esett bántódásuk.

Készenlétben

Az MFO parancsnoka elrendelte az ilyenkor szokásos intézkedéseket, ezért készenléti erők vonultak a helyszínre. Az ő feladatuk volt megakadályozni, hogy a támadók bejussanak a tábor területére, illetve megjelentek a külső védelméért felelős egyiptomi biztonsági erők is. Eközben tárgyalásokat kezdtek a tüntetőkkel.

A tárgyalások ideje alatt a kődobálás folytatódott, és több figyelmeztető lövés is eldördült. Az incidensben 3 amerikai katona megsérült és egy tűzoltóautó kiégett. Miután a támadók megbizonyosodtak arról, hogy a táborban nemzetközi megfigyelő erők tartózkodnak, az éjszaka folyamán elvonultak.

47 magyar

A Magyar Honvédség a Sínai-félszigeten 1995 óta teljesít szolgálatot katonai és rendőri erőkkel. Feladatuk a nemzetközi táborokban a rend és a fegyelem fenntartása, a konvojok kísérése. Az el-Gora táborban jelenleg 47 magyar katona és rendőr tartózkodik, mindannyian részt vettek a tábor védelmében, nem sérültek meg, feladataikat kitűnően ellátták.

A nemzetközi megfigyelők az 1979-es egyiptomi-izraeli békeszerződés betartását ellenőrzik a félszigeten. A tábor 1500 katona szálláshelye.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik