Galizia többek között a miniszterelnök és felesége állítólagos offshore számlái után is kutakodott, és rendszeresen hangoztatta, hogy a szigetország irányítása bűnözők kezébe került.
Halála idején 42 jogi eljárás folyt az újságírónő ellen rágalmazás miatt.
A szertartáson Antonio Tajani, az Európai Parlament elnöke is részt vett, a máltai kormány és az ellenzék magas rangú tisztségviselői azonban Galizia családjának kívánságára távol maradtak.
Galizia egyik nagy port kavart cikkében arról írt, hogy a 2016 áprilisában kirobbant offshore-botrány alapjául szolgáló Panama-iratokban megneveztek egy olyan céget is, amely a miniszterelnök felesége tulajdonában áll, s a gyanú szerint titkos számlákon kenőpénzeket rejtett el.
Joseph Muscat és felesége is hazugságnak nevezte az állításokat.
Mindemellett a máltai kormányt már a cikket megelőzően is elérte a botrány. A napvilágra került dokumentumok szerint Konrad Mizzi energiaügyi miniszternek és Keith Schembrinek, Muscat kabinetfőnökének is titkos cége volt Panamában.
Az újságírónő cikkei nyomán az offshore-botrányba keveredett kormányfő júniusban előrehozott választásokra kényszerült, a választásokon a történtek ellenére a miniszterelnök pártja, a Máltai Munkáspárt győzött.
A máltai kormány 1 millió eurót (310 millió forintot) ajánlott annak, aki érdemi információval bír a gyilkosság felelőseivel összefüggésben.
Az UNESCO emellett rámutatott, hogy a meggyilkolt újságírók 93 százaléka annak az országnak az állampolgára volt, ahol megölték, 94 százalékuk férfi, 29 százalékuk televíziós újságíró, 17 százalékuk pedig szabadúszó volt.
Kiemelt kép: Europress/AFP PHOTO /Malta OUT/Matthew Mirabelli/