Schanda Tamás kiemelte: a kormány ötödik alkalommal írja ki az ÉPÍTŐ programot, amelyre ezúttal 10 milliárd forintot fordítanak, ezzel is enyhítve a koronavírus-járvány negatív hatásait.
A technológiai fejlesztésekhez, gépbeszerzésekhez, újraiparosítási célt szolgáló beruházásokhoz biztosított vissza nem térítendő támogatás javítja a cégek működési hatékonyságát és termelékenységét.
Az ágazat továbbra is jelentős hatást gyakorol a munkaerőpiacra, az elmúlt évtizedben 90 ezer fővel nőtt az ágazatban foglalkoztatottak száma. A kormány ezért is mindent megtesz annak érdekében, hogy a szektor mikro-, kis- és közepes vállalkozásai folytathassák a korszerű technológiák bevezetését, a hatékonyság növelését eredményező beruházásaikat – összegezte az ITM miniszterhelyettese.
- A programban a magyarországi székhellyel, telephellyel vagy fiókteleppel rendelkező mikrovállalkozások legalább 8 millió és legfeljebb 50 millió,
- a kis- és középvállalkozások pedig minimum 25 millió és maximum 400 millió forint értékben igényelhetnek támogatást.
A támogatáshalmozás szabályainak figyelembe vételével azok a cégek is pályázhatnak, amelyek ezt már az ÉPÍTŐ program korábbi, 2018-as és 2019-es kiírásaiban megtették.
Az ÉPÍTŐ-5 programra elektronikus felületen keresztül adhatók be a pályázatok, a részletes információk a pályázatkezelő honlapján olvashatók.
Az építőipar termelése 2010 óta mintegy 70 százalékkal bővült. Az újraindítási akcióterv fejlesztései és egyéb intézkedései – köztük a lakásépítés 5 százalékos áfája, a felújításokhoz kínált kedvezményes hitel – is új lendületet adhatnak az ágazatnak.