Pedig aztán pont, hogy Felton lenne az utolsó, aki szánt szándékkal tenne ilyesmit, de erről majd később. Merthogy kezdjük azzal a ténnyel, hogy
Például így:
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Vagy kisétál hóesés közben a vancouveri filmstúdiók elé, hogy a járókelőket szórakoztassa:
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
2009-ben megjelentetett In Good Hands címmel egy saját albumot is, mérsékelt sikert aratva, a művészlélek Felton persze nem ezzel szeretett volna zenészhírnevet csinálni magának, de jól behatárolta, mi jellemzi karrierjét a következő években. Annak ellenére, hogy az egyik legnépszerűbb és legismertebb tagja volt a varázslós filmeknek,
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A gitározás mellett feltűnt már videóklipben is, méghozzá a 2012-es angol X-Factor győztesének, James Arthurnak a zenés videójában. Eredetileg Arthurt akarták a klipbe ültetni, de volt egy kontakt Feltonhoz, így bepróbálkoztak a brit színésznél. Ő pedig lelkesedett az ötletért, így eljátszotta a 221 másodperces szerepet. Óriási rajongója a horgászatnak, emiatt már Magyarországra is ellátogatott, hogy néhány haverjával halak között töltsenek egy rövidebb időt:
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A Harry Potterből ismert színésztársaival már nem találkozik túl gyakran, tekintve, hogy mindannyian a világ más-más pontján élnek, de Daniel Radcliffe-fel összefutottak már párszor, Emma Watsonnal pedig nem is olyan régen lőttek közös képeket. Az ő kapcsolatuk azért is érdekes, mert Watson beleszeretett Feltonba a varázslós filmek forgatása alatt, ezt pedig a szemébe is mondta kollégájának. Egyetlen bökkenője volt ennek: Felton nem viszonozta Watson közeledését. A rajongók imádták a pletykákat, a párost elnevezték Dramionénak, Draco és Hermione nevét keresztezve. Ezzel kapcsolatban úgy fogalmazott:
Semmit nem tudtam a forgatás alatt erről.
A Twitter és az Instagram aktív kezelése mellett Felton továbbra is színészkedik, a rajongók imádták a Flash című sorozatban, most pedig majdhogynem formabontó szériában kapott szerepet, amit a YouTube-ra gyártottak. Ez volt az Origin, ami több sci-fi filmből is táplálkozott, de minőségi ugrás volt a legnagyobb videómegosztó filmes történetében. Felton lubickolt a szerepben, a rajongók pedig már kampányolnak a második évad miatt, hivatalos megerősítés egyelőre nincs a folytatásról.
Az angol színész egyébként továbbra is éli a Harry Potter-franchise nyújtotta lehetőségeket, nagyon gyakran örvendezteti meg rajongóit az alábbihoz hasonló fotókkal. Itt Valentin-napon köszönt be a filmek főgonoszával, Voldemorttal:
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Ezt értékelik is az emberek, egy barista például így címkézte fel Felton kávés poharát:
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Nemrég egészen nagy port kavart egy instás videója, a felvételen ugyanis olyan pólót viselt, amin a japán hadsereg II. világháborúban használt harci zászlaja szerepelt.
for those who don’t understand, this was the t-shirt pic.twitter.com/ZvK7lUU86X
— sol ︽✵︽ (@trucelupin) 2019. március 9.
Emiatt megorroltak rá az érzékenyebb lelkű japánok, kínaiak és koreaiak, akik elítélik a nacionalizmust. A dolog lényege, hogy a minta valahol az 1870-es években jelent meg az öröm és ünneplés jelképeként, és 1889-től használta csak hivatalosan a japán hadsereg. Egészen a második világháború végéig így volt mindez. Japán nácibarát politikája miatt a háború borzalmai elérték Kínát és Koreát is, óriási veszteségeket okozva ezzel, így a zászló egyfajta jelképe lett az ázsiai országokat érő erőszakos csapásoknak.
A zászló megjelent már különböző sporteseményeken is, például a 2008-as pekingi olimpián, ahonnét a Japán Olimpiai Bizottság ki is tiltotta a felkavaró lobogót, de igyekeznek minden ilyen eseményről eltüntetni a zászlót, ami egyébként megjelent már japán animációs mesékben is.
- borzalmakra emlékezteti az embereket,
- nacionalista jelképnek is titulálják, a náci-kollaborációt azonosítják vele,
- agresszivitást, gyűlölködést hordoz magában a háború miatt.
Ugyanezért akadtak ki az új Dumbo-film plakátjára is:
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Jelenleg a japán Tengerészeti Védőerő használja egy kissé átformált verzióját, mindemellett Felton bocsánatkérő posztja alá sok olyan komment érkezett, hogy beszélt arról, hogy Dél-Korea kérvényezte is a felkelő nap zászlajának eltávolítását.
A NavyTimes egy évvel ezelőtti cikkébenMindenesetre az angol színész ezt írta:
Őszinte bocsánatomat szeretném kifejezni, a legutóbbi Instagram-videómmal senkit nem akartam megsérteni. Ötletem sem volt, hogy a pólóm bármilyen szimbolikával rendelkezik. Egy életszerető ember vagyok, nem gyűlölködő, emiatt nagyon sajnálom, hogy megvettem, miután megismertem a jelentését. A tudatlanságom persze nem mentség semmire, ettől függetlenül is nagyon sajnálom!
Egyértelműen nem lehet kijelenteni, hogy Felton hibázott, hiszen nem tartozik az alapműveltséghez az, hogy a japánok történelmi zászlajait ismernünk kellene. Itt a fő probléma inkább azokkal a vállalatokkal van, akik nem egyik percről a másikra döntenek úgy, hogy piacra dobnak egy megosztó ruhadarabot. Felton gondolkodás nélkül osztotta meg a videót, nem voltak előzetes ismeretei, nem gondolta, hogy ebből bármiféle baj származhat. Tulajdonképpen nem okozhatott akkora traumát, amivel kiérdemelte volna ennyi ember haragját. Ahogy ő is írja, a tudatlanság semmire nem mentség, de itt első sorban a pólót legyártó vállalatokat lehetne először felelősségre vonni (ahogyan azt teszik is sokszor velük). Ők végeznek piackutatást, megfelelő információkkal kell rendelkezniük egy ilyen szimbólum piacra dobásának kérdésében.
Mert valószínűleg tényleg ő az utolsó, aki rejtett- vagy még inkább nyílt üzeneteket akarna átadni egy ilyen ártalmatlan videóval.
Kiemelt kép: Karwai Tang/WireImage