Fegyverek, arany ékszerek, festmények, dísztárgyak, értékpapírok, luxusjárművek és némi készpénz elhozatalára is felhatalmazást adott a csengeri „örökösnő”, Sz. Gáborné Kósa Lajos fideszes képviselőnek – írja a pénteki Blikk.
Azt is írják még, hogy a közjegyzői okiratba foglalt felhatalmazás szerint Kósának a budapesti német nagykövetségről kellett volna elhoznia az ott tárolt vagyontárgyakat. A Blikk szerint 23 festmény és 69 (!) vadászfegyver is volt (az aranyórák, érmék és részvények mellett) az örökségben, ezért Kósának egy kisebb kamionnal kellett volna mennie.
Kósa Lajos rendőrségi vallomásában azt mondta: Sz.-né semmilyen vagyontárgyát nem látta, arról leltárt nem készített, megbízást nem fogadott el.
Kedden azt írtuk meg, hogy a fideszes képviselővel a csengeri örökösnő, Sz. Gáborné elhitette, hogy övé egy nagy francia bank 99 százalékos részesedése, amiből 24,09 százalékot neki ajándékozna. Kósa Lajos az ajándékot „köszönettel elfogadta” a szélhámosnőtől, aki felajánlotta neki egy svájci repülőcég osztalékjövedelmének öt százalékát is öt évig. A politikus azt is köszönettel elfogadta – tudta meg a Blikk. Kósa Lajos ugyanakkor rendőrségi vallomásában nem emlékezett a két ajándékozási szerződés megkötésének körülményeire. Azt mondta, Sz. Gábornéval kapcsolatban mindvégig az volt a magatartása, hogy tőle semmit nem fogad el, sem pénzt, sem ajándékot, sem egyebet Szerinte a két szerződés az aláíráskor is semmis volt, hiszen az ajándéktárgyak nem voltak az ajándékozó birtokában.
Ma a Transparency International Magyarország (TI) jogi igazgatója a Klubrádióban azt mondta, a kiszivárgott tanúvallomások ellenére Kósa Lajos és a csengeri örökösnő ügyétnem lehet korrupciónak tekinteni, mert nem volt pénzmozgás. Ligeti Miklósnak először az jutott eszébe, „szánalmas elme”, aki ilyen könnyen beugratható, hiszen olyan „a népmesékben sincs”, hogy valaki megkapja egy európai szinten kiemelkedő bank tulajdonjogának egynegyedét.