Nebojsa Medojevic, a Csoport a Változásokért nevű szervezet igazgatója a hétfői podgoricai Dan című napilapnak nyilatkozva felszólította a montenegrói államügyészt és a montenegrói hatóságok munkáját ellenőrző legfelsőbb revizori testületet, hogy reagáljanak a távközlési cég privatizációja során tett kormányzati lépésekre. Medojevic felszólította a Matáv után második és harmadik helyre sorolt szerbiai, illetve szlovén Telekomot, hogy követeljék a pályázat megsemmisítését.
Medojevic azt állítja, hogy a kormány megszegte a versenypályáztatási eljárás szabályait, és a Telekom Montenegro gyors eladása érdekében nyomást gyakorolt a befektetési alapokra, hogy a piaci árnál olcsóbban adják el a Matávnak a birtokukban lévő részvényeket.
Medojevic szavainak súlyát növeli, hogy ő hosszú hónapok óta a legnépszerűbb közéleti személyiség, illetve politikus Montenegróban, és társadalmi-politikai-gazdasági kérdésekkel foglalkozó nem kormányzati szervezete is roppant tekintélynek örvend.
A podgoricai ellenzéki sajtóban napvilágot látott hírek szerint a magyar cég képviselői kérték a podgoricai illetékesektől: az eladásra kínált 51,12 százaléknyi állami tulajdonrészen felül a Matáv megvehesse a befektetési alapok birtokában lévő 16 százaléknyi részvényt, hogy ezzel a Matáv kétharmados tulajdonhoz jusson a montenegrói távközlési vállalatban. Sajtóértesülések szerint a Matáv részvényenként 2,2 eurót kínált a befektetési alapoknak, ugyanakkor a piacon megjelentek olyan befektetők, akik elkezdték felvásárolni a részvényeket amerikai befektetési alapoknak 3-4 eurós áron.
A Matáv 114 millió eurót ajánlott a Telekom Montenegro 51,12 százalékáért, további 67,288 millió eurót ötéves beruházási program keretében fektet be a cégbe. Ezzel az ajánlattal a magyar vállalat lekörözte versenytársait. A podgoricai sajtó szerint a montenegrói kormány a kisrészvényeseknek harminc centet kínált részvényenként, ha 2,2 eurós áron eladják értékpapírjaikat a magyar vállalatnak.
Medojevic követeli a kormánytól, hozza nyilvánosságra, mi mindent fogadott el a magyar vállalattal folytatott hosszú, immár két hónapja folyó tárgyalásokon, engedett-e a távközlési ágazat szabályozási szegmenseiben is, illetve monopóliumot kínált-e a magyar vásárlónak a távközlési ágazatban. A civil szervezet igazgatója azt firtatja, a Matáv követelte-e a montenegrói kormánytól, hogy zárolja a Telekom Montenegro részvényeit az alapok számláin, szavatolva ezzel, hogy a tőzsdén nem kerülnek mások kezébe az értékpapírok.