A 100. Tour de France 22 csapatának 198 indulójára 3403 km teljesítése vár. A 21 szakaszból álló viadalon két szünnap, egy csapat-, két egyéni időfutam és négy hegyi befutó lesz. Az utolsó, párizsi etapot július 21-én tartják, ekkor dől el, ki ünnepelheti a végső győzelmet a történelmi versenyen.
Froome ugyan még soha egyetlen nagy körversenyt sem nyert meg, de a szakértők nem véletlenül várják őt a legjobbak közé, ugyanis tavaly úgy lett második a Touron, hogy nem is harcolhatott a diadalért, mivel honfi- és csapattársát, a végül győztes Bradley Wiggins-t kellett segítenie. Pedig úgy tűnt, egyes hegyi szakaszokon akár le is rázhatta volna Wiggins-t, a csapatutasítás miatt azonban nem tehette. Idén viszont megkapta az esélyt, mivel a címvédő Wiggins sérülése miatt nem indul, így ezúttal a Sky csapat teljes mellszélességgel Froome-ot segíti majd a végső siker érdekében.
Egy éve viszont a jelenkor talán legjobb kerékpárosa, Contador nem indulhatott, mert doppingeltiltását töltötte. A Vueltára már visszatérhetett, s 2008 után másodszor is megnyerte azt, ráadásul a spanyol viadalon többek között a negyedikként zárt Froome-ot is megelőzte. Contador 2007 és 2009 után harmadszor győzhet a Touron, igaz 2010-ben is elsőként zárt, de akkor tiltott szert találtak a szervezetében, s emiatt kizárták és két évre eltiltották.
Rajtuk kívül még két korábbi győztes, a 2011-ben bajnok ausztrál Cadel Evans, illetve a Contador kizárása miatt 2010-ben első luxemburgi Andy Schleck szólhat bele a versengésbe.
A rekordok könyvébe írhatja magát az ausztrál Stuart O’Grady, neki ehhez semmi mást nem kell tennie, minthogy elindul a viadalon, ő ugyanis a részvételekre vonatkozó csúcsot (17) állíthatja be, amelyet a szombati rajtig az amerikai George Hincapie egyedül tart.