Gazdaság

Az agglomeráció profitál a drága budapesti lakásokból

A második körös agglomerációs gyűrű ingatlanai is egyre keresettebbek, miután 20 millió forint alatti áron csak Budapesttől 40-60 kilométerre találnak házakat a vevők – írta a Világgazdaság pénteken.

A statisztikák szerint a főváros környéki agglomeráció északi és déli szektora a legnépszerűbb, az elmúlt években sokan költöztek ki Dunakeszire és Szigetszentmiklósra, Érd után e két várost növelve a régió legnépesebb településévé. A lapnak Soóki-Tóth Gábor, az Otthon Centrum elemzési vezetője elmondta: 2010 óta tíz-tíz ezerrel nőtt a lakosság száma a két városban, az ezer lakosra jutó ingatlanvásárlások száma 17-18 között mozog. Hozzátette, hogy ezzel szemben kevésbé népszerű Gyál és Pilisvörösvár környéke, a két járásban az ezer lakosra vetített ingatlan-adásvételek száma a legalacsonyabb, újabban mindössze nyolc.

Az agglomerációs településeken a 100-120 négyzetméteres, jellemzően új építésű sorházak, ikerházak és többlakásos épületek alkotják a kínálat zömét. Az árakban jókora különbségek vannak: a Monori járásban egy átlagos ingatlan értéke húszmillió forint, a Dunakeszi járásban viszont jellemzően 47 millió forintot fizettek idén a vásárlók. Az elmúlt években a legnagyobb drágulás az északi (Dunakeszi, Fót, Göd, Vác) és a keleti (Veresegyház, Mogyoród, Gödöllő, Kistarcsa) agglomerációs szektort jellemezte. A legdrágábbak még mindig a nyugati (Budakeszi, Budaörs, Törökbálint) és az északnyugati (Szentendre, Solymár, Üröm, Pomáz) területek.

Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: MTVA/Bizományosi/Balaton József

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik