Japánban található Számítástechnikai Tudományos Laboratóriumának 25. ünnepi nyílt napján a Sony bemutatta a Toy Alive nevű projekt prototípusait. Az életre kelt játékok hagyományos Lego-kockákból állnak, amelyeket a beépített mikrochipeken keresztül egy PC-vel vagy akár a PlayStation-ökből ismert DualShock vezérlővel is irányíthatunk.
A Toy Alive készítői a kiállításon több modellt is bemutattak. Volt aprócska, távirányítású készülék, amelyre webkamera volt szerelve, de volt, amivel labdajátékot játszhatunk egymás ellen, meg amiben előre programozott LED-ek világítottak, és olyan is akadt, amelyik képes ledönteni egy Lego házat.
A Lego már régóta támogatja a technikai jellegű interaktivitást. A Mindstorms nevű sorozatát elsősorban programozóknak és diákoknak szánta. A különböző készletek szoftvereket és hardvereket tartalmaztak, amelyekkel egyedi, saját programozású robotokat lehetett építeni. (Például olyan művésszel is találkoztunk már, aki Lego robotokkal zenélt.) A Toy Alive ennél jóval egyszerűbb. A cél itt az, hogy a Lego-darabkák változatlanok maradjanak, és a gyerekek ugyanúgy használhassák a motorizált változatokat, mint bármilyen más játékot. A projekten dolgozó Alexis Andre elmondása szerint megvalósult a videójátékok és a hagyományos játékok fizika ötvözése.
Állítólag a Lego azért ugrott bele a Sonyval közös tervezésbe, mert attól fél, hogy a videójátékok kiszorítják a hagyományos játékokat. Az mondjuk biztos, hogy a kooperációból mindkét fél csak nyerhet, sajnos azonban még nagyon gyerekcipőben jár a kezdeményezés, így valószínűleg még éveket kell várnunk, hogy a boltok polcaira kerüljenek a Sony Legók.