- Donald Trump győzelme óta valósággal forrong Amerika.
- Obama hiába nyugtatta a polgárokat, a nap feljött, a tüntetők nem nyugodtak.
- A jelenlegi és a leendő elnök együtt is megpróbálták oldani a feszültséget, sikertelenül.
Az Egyesült Államokban tehát mindennapossá váltak a zavargások, a választások óta egyre többen fejezik ki hol békés, hol erőszakos eszközökkel, hogy
A hatóságok egyelőre jól kezelik a helyzetet, eddig szinte valamennyi konfliktust sikerült kisebb-nagyobb károk árán rendezni. A fizikai atrocitásoknál sokkal nagyobb gondot jelenthet a jövőben az a folyamat, ami a fejekben lezajlik ezekben az időkben.
A negatív közhangulat nemrég elérte a csúcspontját, az egyik washingtoni Trump Hotel előtti tüntetésen, amikor az egyébként békés demonstráción a transzparensek között feltűnt egy olyan felírat is, amelyen Donald Trump feleségének megerőszakolására buzdítottak.
DC Trump Protestor “Rape Melania” pic.twitter.com/ZFmjbEiOHl
— Beck (@thereal_beck) 2016. november 13.
A tüntetésről készült fotó, miután kikerült Twiterre, hatalmas felháborodást keltett, rövid idő alatt több mint 38 ezren kezdték el használni a #rapemelania hashtaget, amely alatt rendkívül megosztó és heves csatározások mennek arról, hogy mennyire etikus ilyet írni bárkire.
Having a trend like “Rape Melania” is a crime! It should not be trending! pic.twitter.com/6IgygAbwBD
— PRESIDENTELECT TRUMP (@TrumpWithUSA) 2016. november 13.
Sok felhasználó arra az érdekes ellentmondásra hívja fel a figyelmet, hogy a szexizmus minden formáját elítélő liberális szavazók hogyan tarthatják elfogadhatónak, ha valaki egy nő megerőszakolására buzdít.
A Twitteren egyébként sokan védelmükbe vették Melania Trumpot, rengetegen írtak arról, hogy ez az a határ, amit meg kell húzni, hiszen
A helyzet kaotikusságát jól jelzi, hogy már azok is használják a #rapemelania hashtaget, akik már annak a puszta létét és terjedését is bűnnek tartják.