Manchester City's English midfielder Raheem Sterling (L) vies with Middlesbrough's Brazilian defender Fabio during the English FA cup quarter final football match between Middlesbrough and Manchester City at the Riverside Stadium in Middlesbrough, north east England on March 11, 2017. / AFP PHOTO / Lindsey PARNABY / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

FA Kupa: egy nagyágyú már ott van az elődöntőben

2017. 03. 11. 15:23

Szombat kora délután került sor az angol labdarúgó FA Kupa első negyeddöntőjére. A Riverside Stadionban két Premier League-csapat, a Middlesbrough és a Manchester City találkozott.

Az esélyesebb City már a 3. percben megszerezte a vezetést, David Silva öt méterről talált a kapuba, miután a környéken egyetlen védő sem tartózkodott (0-1).

A mérkőzést eldöntő gólra a 67. percig kellett várni, akkor Sergio Agüero lőtt a hálóba egy szépen felépített támadás után (0-2).

Sikerével Pep Guardiola együttese bejutott a Wembleyben sorra kerülő elődöntőbe. A világ leghíresebb kupasorozatának negyeddöntőjében az Arsenal az ötödosztályú Lincoln Cityvel találkozik. A Tottenham a harmadosztályú Millwall ellen játszik, míg a forduló szuperrangadóját hétfőn rendezik, akkor a Chelsea a Manchester United gárdájával csap össze.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!