Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi (L) vies with Athletic Bilbao's French defender Aymeric Laporte during the Spanish league football match Athletic Club Bilbao vs FC Barcelona at the San Mames stadium in Bilbao on August 28, 2016. / AFP PHOTO / ANDER GILLENEA

Remek meccsen győzött a Barca Bilbaóban

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 08. 28. 22:07

A spanyol labdarúgó-bajnokság második fordulójában nehéz meccs várt a Barcelonára, ugyanis Luis Enrique csapata az Athletic Bilbao otthonába utazott. A baszk gárda vereséggel kezdte a pontvadászatot, de a San Mamésban mindenkire veszélyes.

A katalánoknál Neymar még szabadságát tölti az olimpia után, így a Lionel Messi, Luis Suárez kettős mellé a Betis elleni mérkőzéshez hasonlóan Arda Turan került a támadósorba. Claudio Bravo eligazolása után Marc André ter Stegen állt a kapuban, az Ajaxtól megszerzett Jasper Cillessen papírjai még nincsenek rendben, így ő a kispadra sem ülhetett le.

A Bilbao agresszívan letámadta a Barcát, amely tudott némi zavart okozni a vendégeknek. A vezetést ter Stegen hibája után – a német kapus csúnyán eladta a labdát – könnyen megszerezhette volna a vendéglátó, de Benat ziccerben fejbe rúgta a hálóőrt.

A 21. percben megszületett a címvédő vezető találata, Arda remek beadása után az érkező Ivan Rakitic bólintott Gorka Iraizoz kapujába (0-1).

A második félidő elején hamar lehetett volna 0-2, de egy mintaszerű akció végén Luis Suárez ( Denis Suárez is pályán volt a vendégeknél) kapásból nem sokkal lőtt mellé. Megvoltak a bilbaói lehetőséget is, de Raúl García és Inaki Williams is pontatlan volt.

A 70. percben Messi lezárhatta volna a mérkőzést, de kecsegtető helyzetben fölé bombázott. Tíz perccel később az uruguayi csatár is eldönthetett volna mindent, de miután elfektette védőjét csúnyán mellé csavart. A 86. percben az utolsó egyenlítési lehetőségét is elpuskázta a hazai gárda, Benat nagyszerű szabadrúgása ugyanis az oldalhálóban kötött ki.

A Barcelona két kör után hibátlan, következő ellenfelük a válogatott meccsek utáni szünetet követően az újonc Alavés lesz szeptember 10-én.

A délután lejátszott összecsapásokon a Deportivo Alavés és a Sporting Gijón nem bírt egymással, míg a Las Palmas kiütötte a Granadát.

Eredmény – La Liga, 2. forduló

Athletic Bilbao – Barcelona 0-1 (0-1)
Gólszerző: Rakitic (21.)

Deportivo Alavés – Sporting Gijón 0-0

Las Palmas – Granada 5-1 (1-1)
Gólszerző: El Zhar (23., 69.), K. P. Boateng (51.), Momo (72.), Araujo (85.) ill. Boga (45.)